Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Monter sieci kanalizacyjnej Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warsz
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód firmy Arcadis

Taryfy wod-kan dla mieszkańców Otwocka będą obniżone o 12 proc.

a+a-    Powrót       13 czerwca 2019       Woda   

Podczas wczorajszej konferencji prasowej prezydent Otwocka poinformował o decyzji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie na temat konieczności obniżenia opłat za wodę i ścieki. Opłaty zmaleją o 12 procent.

Droższe taryfy zostały wprowadzone przez poprzedni zarząd Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Regulator, jakim są Wody Polskie, stwierdził nieprawidłowości i nakazał przywrócić ceny sprzedaży sprzed podwyżki.

Na spółkę OPWiK została nałożona kara za nieprawne podwyższanie cen za wodę i ścieki. Podczas konferencji prasowej poinformowano również o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez poprzedni zarząd wodociągów miejskich. Między innymi stwierdzono nieprawidłowości w zarządzaniu majątkiem. Szkody spółki oszacowano na kwotę 2,6 mln zł. Spółka jest obecnie w złej sytuacji finansowej. Nowy zarząd OPWiK wprowadza program naprawczy.

Otwockie wodociągi obsługują mieszkańców i przedsiębiorstwa z terenu gminy Otwock i Karczew.

Źródło: PGW Wody Polskie

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Więcej na wod-kan. 590 mln zł na poprawę stanu gospodarki wodno-ściekowej poza granicami aglomeracji (18 września 2019)Gospodarowanie deszczówką w teorii i praktyce - IV Konferencja GWOR (13 września 2019)Ząbkowskie wodociągi wdrożą innowacyjny system monitoringu (11 września 2019)Resort gospodarki morskiej w krajowej Sieci "Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju" (11 września 2019)Niebezpieczny precedens czy optymalizacja? Spór o taryfy wod-kan w Sopocie nie gaśnie (26 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony