Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierownik zespołu ds. zrównoważonego rozwoju WWF
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Trwa nabór w ramach programu URBACT III

a+a-    Powrót       09 stycznia 2019       Zrównoważony rozwój   

Program URBACT III zamierza utworzyć 23 nowe Sieci Planowania Działań. Sieci Planowania Działań mają pomóc miastom w Europie w znalezieniu rozwiązań dla wspólnych wyzwań miejskich. Sieci te skupiają do 10 partnerów z różnych krajów europejskich, chcących dzielić się doświadczeniami i uczyć się od siebie nawzajem. Partnerzy stworzą Zintegrowany Plan Działania i będą mieli okazję przetestować rozwiązania w małej skali w swoich miastach. Ta praca odbywa się poprzez skupienie lokalnych interesariuszy i pracę zarówno w partnerstwie lokalnym, jak i ponadnarodowym.

Praca ta to ekscytująca podróż polegająca na odkrywaniu, dzieleniu się i eksperymentowaniu, która wzmocni partnerów miejskich, zmieni sposób funkcjonowania miasta i wywrze rzeczywisty wpływ na poziomie lokalnym. Wszystko to odbywa się przy użyciu wypróbowanej i przetestowanej metody wymiany i nauki URBACT z narzędziami dostosowanymi do lokalnych potrzeb i przy wsparciu ekspertów i partnerów z innych miast europejskich.

Gdzie szukać więcej informacji?

Można wziąć udział w jednym z Dni Informacyjnych organizowanych w pierwszych miesiącach 2019 roku w każdym kraju i języku narodowym przez Krajowe Punkty URBACT. Ustawicznie uaktualniana lista wszystkich wydarzeń jest dostępna tutaj.

Ostatecznym terminem składania przez Internet wniosków do Fazy 1. jest 17 kwietnia 2019 r., godz. 15:00

Źródło: Związek Miast Polskich

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

65 proc. udziału źródeł niskoemisyjnych w miksie wytwórczym w 2030 r. (28 maja 2019)GZM w pilotażu, który ma ograniczyć korzystanie z samochodu (23 maja 2019)Ciechanów: Nowa aplikacja pogodowa i o stanie powietrza (23 maja 2019)Poszukiwane startupy zajmujące się internetem rzeczy, smart city, przemysłem 4.0 i inteligentną energetyką (17 maja 2019)Inteligentne pojemniki wspomogą selektywną zbiórkę odpadów (06 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Finansowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych