Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
ANALITYK BIZNESOWY (projektowanie i wdrażanie systemów IT) ATMOTERM S.A.
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu firmy Arcadis

Trzecia Konferencja Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach wod-kan

a+a-    Powrót       05 czerwca 2019       Woda       Artykuł promocyjny   

Ścieki są największą niewykorzystaną kategorią odpadów, których wielkość dorównuje wszystkim kategoriom odpadów stałych razem wziętych. Z uwagi na duże zużycie energii w branży wodociągowej coraz częściej przekonujemy się, że oczyszczalnie ścieków odzyskują znaczną część energii z alternatywnych źródeł.

Trzecia Konferencja Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach wod-kan odbędzie się w Słupsku w dniach 22-24 października 2019 r. Kolejny raz będziemy mieli okazję posłuchać o dobrych przykładach efektywności energetycznej m.in. wykorzystaniu osadów, pozyskiwaniu biogazu, elektrowniach fotowoltaicznych, pompach ciepła czy sposobach magazynowania energii. Nie zapomnimy również o doradztwie, audytach, białych certyfikatach i dofinansowaniach.

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń zarówno w teorii, jak i w praktyce. Wyjazd studyjny odbędzie się do Oczyszczalni Ścieków w Słupsku. W tym momencie oczyszczalnia jest w 65 proc. samowystarczalna energetycznie, a w planach jest budowa dwóch kolejnych agregatów, które znacznie podwyższą produkcję energii. Dodatkowe atrakcje i kolacje branżowe sprzyjają integracji, a nadmorska lokalizacja sprawi, że uczestnicy wyjdą z konferencji nie tylko z dużą dawką wiedzy, ale także będą mogli zrelaksować się podczas spacerów brzegiem morza.

Źródło: Abrys

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

PORT PC: Intensywny rozwój rynku pomp ciepła w Polsce w I połowie 2019 r. (14 sierpnia 2019)Suwałki: Blisko 10 mln zł dofinansowania na termomodernizację (13 sierpnia 2019)Małopolska: Pożyczki dla samorządów na modernizację energetyczną budynków wielorodzinnych (12 sierpnia 2019)Podlaskie: 10 mln zł na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej (02 sierpnia 2019)Legnica: Trwa montaż energooszczędnych latarni (01 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony