Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor ds. regulacji działalności przedsiębiorstw energetycznych Urząd Regulacji Energetyki
Pompa ciepła aroTHERM Split: cicha, oszczędna i szybka w instalacji firmy Vaillant

Trzecia Konferencja Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach wod-kan

a+a-    Powrót       05 czerwca 2019       Woda       Artykuł promocyjny   

Ścieki są największą niewykorzystaną kategorią odpadów, których wielkość dorównuje wszystkim kategoriom odpadów stałych razem wziętych. Z uwagi na duże zużycie energii w branży wodociągowej coraz częściej przekonujemy się, że oczyszczalnie ścieków odzyskują znaczną część energii z alternatywnych źródeł.

Trzecia Konferencja Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach wod-kan odbędzie się w Słupsku w dniach 22-24 października 2019 r. Kolejny raz będziemy mieli okazję posłuchać o dobrych przykładach efektywności energetycznej m.in. wykorzystaniu osadów, pozyskiwaniu biogazu, elektrowniach fotowoltaicznych, pompach ciepła czy sposobach magazynowania energii. Nie zapomnimy również o doradztwie, audytach, białych certyfikatach i dofinansowaniach.

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń zarówno w teorii, jak i w praktyce. Wyjazd studyjny odbędzie się do Oczyszczalni Ścieków w Słupsku. W tym momencie oczyszczalnia jest w 65 proc. samowystarczalna energetycznie, a w planach jest budowa dwóch kolejnych agregatów, które znacznie podwyższą produkcję energii. Dodatkowe atrakcje i kolacje branżowe sprzyjają integracji, a nadmorska lokalizacja sprawi, że uczestnicy wyjdą z konferencji nie tylko z dużą dawką wiedzy, ale także będą mogli zrelaksować się podczas spacerów brzegiem morza.

Źródło: Abrys

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

III edycja konferencji SEED (17 czerwca 2019)Suwałki: Ponad 10 mln zł na termomodernizację przedszkoli (17 czerwca 2019)Eksperci: miasta zdecydują o wyniku batalii przeciwko zmianom klimatu (17 czerwca 2019)Zmiany klimatu od kuchni, czyli żywienie przyjazne dla klimatu (06 czerwca 2019)Projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów w konsultacjach (29 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Finansowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych