Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

Trzy osoby zatrzymane w związku z niebezpiecznymi odpadami

a+a-    Powrót       23 stycznia 2019       Odpady   

Trzy osoby zostały zatrzymane przez policję w związku z miejscem nielegalnego gromadzenia odpadów ujawnionym we wtorek w Brzęczkowicach pod Niemodlinem. Jak informuje oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej, w nieczynnym kurniku znaleziono ponad 2 tysiące pojemników z odpadami.

Służby ratownicze o nielegalnym składzie odpadów powiadomiła we wtorek policja. Na miejsce wezwano strażaków z Opola i specjalnej jednostki ratownictwa chemicznego z Kędzierzyna-Koźla. Jak informuje biuro prasowe KW Policji w Opolu, zatrzymano trzy osoby, które mogą mieć związek ze znaleziskiem.

W nieczynnym kurniku znaleziono ponad dwa tysiące różnego rodzaju pojemników: beczek, kanistrów oraz worków. Według ustaleń strażaków, są to odpady poprodukcyjne, przepracowane oleje, lakiery i kwasy. Niektóre z pojemników były rozszczelnione.

W ubiegłym roku w Dąbrowie pod Niemodlinem znaleziono inny nielegalny skład odpadów, w którym natrafiono na beczki z 50 tysiącami litrów trujących substancji. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Śląskie: Ponad 50 postępowań karnych ws. nielegalnego postępowania z odpadami (16 kwietnia 2019)Kolejni zatrzymani ws. porzucania niebezpiecznych odpadów w Zabrzu (10 kwietnia 2019)Areszty ws. porzucania niebezpiecznych odpadów w kilku województwach (03 kwietnia 2019)Areszty za nielegalne postępowanie z odpadami chemicznymi w Żorach (02 kwietnia 2019)W Otmicach odkryto nielegalny skład odpadów (22 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony