Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ
Remediacja terenów zanieczyszczonych i oczyszczanie wód gruntowych firmy Menard

Trzy osoby zatrzymane w związku z niebezpiecznymi odpadami

a+a-    Powrót       23 stycznia 2019       Odpady   

Trzy osoby zostały zatrzymane przez policję w związku z miejscem nielegalnego gromadzenia odpadów ujawnionym we wtorek w Brzęczkowicach pod Niemodlinem. Jak informuje oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej, w nieczynnym kurniku znaleziono ponad 2 tysiące pojemników z odpadami.

Służby ratownicze o nielegalnym składzie odpadów powiadomiła we wtorek policja. Na miejsce wezwano strażaków z Opola i specjalnej jednostki ratownictwa chemicznego z Kędzierzyna-Koźla. Jak informuje biuro prasowe KW Policji w Opolu, zatrzymano trzy osoby, które mogą mieć związek ze znaleziskiem.

W nieczynnym kurniku znaleziono ponad dwa tysiące różnego rodzaju pojemników: beczek, kanistrów oraz worków. Według ustaleń strażaków, są to odpady poprodukcyjne, przepracowane oleje, lakiery i kwasy. Niektóre z pojemników były rozszczelnione.

W ubiegłym roku w Dąbrowie pod Niemodlinem znaleziono inny nielegalny skład odpadów, w którym natrafiono na beczki z 50 tysiącami litrów trujących substancji. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Areszt dla podejrzanych ws. nielegalnego gromadzenia odpadów w Zabrzu (15 lutego 2019)Lewiatan: Zakaz termicznego przekształcania odpadów groźny dla firm i samorządów (15 lutego 2019)Wykorzystanie ziemi z okazyjnego zakupu może być nielegalne (14 lutego 2019)Czeski dziennik o przywozie niebezpiecznych odpadów z Polski (14 lutego 2019)Nowe życie terenów pogórniczych (31 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony