Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację firmy SUEZ
Kompleksowe usługi rozpoznania stopnia zanieczyszczenia terenu dla starostów, właścicieli i nabywców nieruchomości firmy Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

Trzy osoby zatrzymane w związku z niebezpiecznymi odpadami

a+a-    Powrót       23 stycznia 2019       Odpady   

Trzy osoby zostały zatrzymane przez policję w związku z miejscem nielegalnego gromadzenia odpadów ujawnionym we wtorek w Brzęczkowicach pod Niemodlinem. Jak informuje oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej, w nieczynnym kurniku znaleziono ponad 2 tysiące pojemników z odpadami.

Służby ratownicze o nielegalnym składzie odpadów powiadomiła we wtorek policja. Na miejsce wezwano strażaków z Opola i specjalnej jednostki ratownictwa chemicznego z Kędzierzyna-Koźla. Jak informuje biuro prasowe KW Policji w Opolu, zatrzymano trzy osoby, które mogą mieć związek ze znaleziskiem.

W nieczynnym kurniku znaleziono ponad dwa tysiące różnego rodzaju pojemników: beczek, kanistrów oraz worków. Według ustaleń strażaków, są to odpady poprodukcyjne, przepracowane oleje, lakiery i kwasy. Niektóre z pojemników były rozszczelnione.

W ubiegłym roku w Dąbrowie pod Niemodlinem znaleziono inny nielegalny skład odpadów, w którym natrafiono na beczki z 50 tysiącami litrów trujących substancji. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Zabezpieczono kilkaset ton nielegalnie magazynowanych odpadów (23 sierpnia 2019)NIK: składowiska odpadów z dawnych zakładów "Boruta" są zagrożeniem dla środowiska (14 sierpnia 2019)Raport: rosną zaległości branży odpadowej wobec banków i kontrahentów (31 lipca 2019)Kalisz: 5 mln zł na likwidację niebezpiecznych odpadów (24 lipca 2019)Problem uciążliwych odpadów w Bytomiu będzie rozwiązany (24 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony