Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Wydziale Prawno-Legislacyjnym II Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Oczyszczalnie przydomowe EkoDuel oraz EkoDuel Plus Ekodren

Trzynastu posłów zajmie się Prawem wodnym

a+a-    Powrót       08 czerwca 2017       Woda   

Podczas środowego posiedzenia posłowie zdecydowali o powołaniu podkomisji nadzwyczajnej, która zajmie się szczegółowym rozpatrzeniem projektu ustawy. Prace będą odbywać się w tzw. tygodniach „niesejmowych”, czyli pomiędzy posiedzeniami całej izby.

Członkowie sejmowych komisji: Finansów Publicznych, Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi jednogłośnie zdecydowali o powołaniu podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy - Prawo wodne(1). W jej skład wejdzie 13 członków: 7 posłów reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość, 3 posłów z Platformy Obywatelskiej oraz po jednym przedstawicielu klubów parlamentarnych: Kukiz'15, Nowoczesna oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

W skład podkomisji weszli: Jerzy Wilk, Artur Szałabawka, Andrzej Szlachta, Maria Zuba, Anna Paluch, Małgorzata Golińska, Piotr Olszówka, Ewa Lider, Janusz Cichoń, Zbigniew Ajchler, Krystyna Sibińska, Mirosław Maliszewski, Jarosław Sachajko. Zgodnie z Regulaminem Sejmu w posiedzeniach podkomisji mogą uczestniczyć posłowie niebędący jej członkami. Mogą oni zabierać głos w dyskusji i składać wnioski, ale nie posiadają prawa udziału w głosowaniach. Uchwały podkomisji, podobnie jak komisji, zapadają większością głosów w obecności co najmniej 1/3 liczby członków komisji.

Po zakończeniu prac w podkomisji projekt zostanie ponownie przekazany sejmowym komisjom, które będą musiały ustosunkować się do opracowanego przez jej członków projektu. Można się spodziewać, że kluczowe zmiany w projekcie - jeżeli zostaną jeszcze wprowadzone - będą miały miejsce właśnie na etapie prac podkomisji. Jak zapowiadają posłowie, podkomisja będzie pracowała głównie pomiędzy zwoływanymi przez Marszałka Sejmu posiedzeniami izby.

Kamil Szydłowski: Dziennikarz, prawnik

Przypisy

1/ Rządowy projekt ustawy - Prawo wodne (druk nr 1529)
 http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=1529

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Mandat od Wód Polskich za mycie auta w rzece lub grodzenie działki przy wodzie? W życie wchodzą nowe przepisy (29 lipca 2020)Wody Polskie wyłoniły projektanta rozbiórki zbiornika w Wilkowicach (17 lipca 2020)Projekt zmian w Prawie wodnym wkrótce, znamy pierwsze szczegóły (09 lipca 2020)Inauguracyjne posiedzenie Państwowej Rady Gospodarki Wodnej 5. kadencji (26 czerwca 2020)Trwa aktualizacja planów zarządzania ryzykiem powodziowym (26 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony