Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
28.11.2020 28 listopada 2020

Podpisano umowę na badawczy odwiert geotermalny w Sękowej

   Powrót       18 maja 2020       Energia   

Rozpoczęły się prace przy budowie badawczego odwiertu geotermalnego w Sękowej (woj. małopolskie). Inwestycja, która ma na celu rozpoznanie tamtejszych złóż wód termalnych, finansowana jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Umowę na wykonanie badawczego odwiertu geotermalnego w Sękowej podpisała wójt gminy Małgorzata Małuch z firmą Exalo Drilling S.A. Wykonawca rozpoczął właśnie prace przygotowawcze przy budowie wiertni. Wójt Sękowej poinformowała w piątek, że zaplanowane prace wiertnicze mają na celu rozpoznanie złóż wód termalnych znajdujących się na głębokości do 3 tysięcy metrów. - Umowa obejmuje również wykonanie badań geofizycznych i hydrogeologicznych, które jednoznacznie mają potwierdzić wcześniejsze przypuszczenia geologiczne - wskazała Małuch. Zakończenie wszystkich prac badawczych zaplanowano na połowę listopada tego roku.

- Odwiert badawczy, to właściwie dopiero początek realizacji perspektywicznych planów budowy geotermii w Sękowej - zaznaczyła przedstawicielka gminy. Według niej dopiero po zakończeniu prac wiertniczych i opracowaniu dokumentacji hydrogeologicznej będzie wiadomo czy budowa odpowiedniej sieci ciepłowniczej oraz basenów geotermalnych będzie opłacalna.

Czytaj: Nowy program NFOŚiGW dla samorządów. 300 mln zł na odwierty geotermalne

Całość inwestycji o wartości 18,3 mln zł jest dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Geotermia Podhalańska zwiększy moc o 16 MW (06 lipca 2020)Nowy program NFOŚiGW dla samorządów. 300 mln zł na odwierty geotermalne (03 kwietnia 2020)W ostatnim roku na Podhalu 120 odbiorców ciepła geotermalnego podłączonych do sieci (23 września 2019)Blisko 8 mln zł z UE na inwestycję geotermalną w powiecie kazimierskim (23 kwietnia 2019)Kolejna gmina z dotacją na badanie złóż geotermalnych (12 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony