Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Doradca techniczny w Dziale OZE (pompy ciepła/rekuperacja/fotowoltaika) Nibe-Biawar Sp z o.o.
Pożyczka Termomodernizacyjna dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych firmy Alior Bank

URE ogłosił nowy regulamin aukcji OZE

a+a-    Powrót       14 września 2018       Energia   

Jest już dostępny nowy regulamin(1) aukcji na sprzedaż energii elektrycznej wytwarzanej w instalacjach odnawialnych źródeł energii.

Regulamin zawiera szczegółowe zasady organizacji aukcji, w tym składania ofert, przebieg i sposób rozstrzygnięcia aukcji. Ponadto ustala warunki przetwarzania danych uczestników aukcji czy wymagania dotyczące dostępu do platformy aukcyjnej. Wskazuje także sposób zapewnienia bezpieczeństwa i prawidłowości przebiegu aukcji oraz warunki zawieszenia dostępu do platformy aukcyjnej.

Aukcja zostanie ogłoszona w BIP nie później niż 30 dni przed jej rozpoczęciem. Nie może w niej wziąć udziału wytwórca, który rozpoczął wytwarzanie energii elektrycznej lub biogazu rolniczego w instalacji OZE w okresie od 1 lipca 2016 r. do czasu zamknięcia tej aukcji (z zastrzeżeniem art. 72a ustawy o OZE). Wytwórca może złożyć więcej niż jedną ofertę, jeśli oferty te dotyczą różnych instalacji OZE należących do tego wytwórcy. Sesja aukcji nie może trwać krócej niż 8 godzin.

Regulamin został ustalony przez Prezesa URE i zatwierdzony przez Ministra Energii - na podstawie przepisów art. 78 ust. 8 i 10 ustawy o odnawialnych źródłach energii z 2015 r.

Katarzyna Zamorowska: Dziennikarz, prawnik

Przypisy

1/ Nowy Regulamin aukcji na sprzedaż energii elektrycznej wytwarzanej w instalacjach odnawialnego źródła energii
https://www.ure.gov.pl/pl/rynki-energii/energia-elektryczna/aukcje-oze/dokumenty/6548,Regulamin-aukcji.html

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Klimatem, energetyką i gospodarką wodną w Krakowie zajmie się nowa jednostka miejska (18 lipca 2019)Polityka a energia ze źródeł odnawialnych. Zapowiedź Targów RE-energy (17 lipca 2019)Zamiast Energa Wytwarzanie będzie Energa OZE (08 lipca 2019)Wielkopolska: Ponad 6 mln zł dofinansowania na instalacje OZE (05 lipca 2019)Polskie farmy fotowoltaiczne o mocy 45 MW zmieniły właściciela (03 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony