Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Doradca techniczny w Dziale Serwisu (pompy ciepła) Nibe-Biawar Sp z o.o.
Pompa ciepła aroTHERM Split: cicha, oszczędna i szybka w instalacji firmy Vaillant

Od 2 września rejestracja urządzeń grzewczych w bazie Programu Czyste Powietrze dla producentów

a+a-    Powrót       29 sierpnia 2019       Energia   

Baza urządzeń grzewczych, spełniających wymagania programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, zostanie uruchomiona 2 września 2019 r. Dostępna będzie na stronie www.czyste-urzadzenia.ios.edu.pl.

W pierwszym etapie, tj. od 2 września 2019 r., dostępny będzie moduł przeznaczony wyłącznie dla producentów urządzeń grzewczych. Każdy producent lub krajowy przedstawiciel producenta będzie mógł zarejestrować się na stronie, a następnie dodać swój produkt, spełniający wymagania programu „Czyste Powietrze”.

Zgłoszone urządzenia, po weryfikacji, zostaną umieszczone w ogólnodostępnej bazie urządzeń grzewczych, w następujących kategoriach:

  • Kotły na paliwa stałe,
  • Kotły gazowe kondensacyjne oraz olejowe,
  • Kolektory słoneczne,
  • Panele fotowoltaiczne,
  • Pompy ciepła.

Rejestracja producenta, korzystanie ze strony i umieszczenie urządzenia w bazie będzie bezpłatne. Baza ma charakter informacyjny, nie stanowi rankingu ani informacji handlowej, a dodawane urządzenia będą uszeregowane w sposób losowy.

Uruchomienie modułu przeznaczonego dla beneficjentów planowane jest na przełomie września i października 2019 r.

Celem strony jest ułatwienie procesu składania i oceny wniosków o dofinansowanie, przez udostępnienie katalogu urządzeń grzewczych spełniających wymagania programu „Czyste Powietrze”, zgodnie z Załącznikiem 1 do programu priorytetowego. Administratorem bazy i strony jest Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy

Źródło: NFOŚiGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Sejm za karami finansowymi za sprzedaż kopciuchów i obligiem podłączania się do sieci ciepłowniczych (12 września 2019)Białystok: Bisko 4 mln zł na zakup autobusów hybrydowych (12 września 2019)List intencyjny ws. współpracy przy offshore (06 września 2019)Prokuratura ponownie zajmie się sprawą zanieczyszczenia powietrza przez Kronospan (04 września 2019)Piotr Woźny nowym prezesem NFOŚiGW (02 września 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony