Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Badania geologiczne i badania środowiska gruntowo-wodnego firmy Menard
Aplikacja Isover, czyli jak zrozumieć i obliczyć swoje potrzeby izolacyjne firmy Saint-Gobain

Ustawa wprowadzająca ulgę termoizolacyjną podpisana

a+a-    Powrót       03 grudnia 2018       Budownictwo   

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą ulgę termoizolacyjną - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. Pozwoli ona na odliczenie od dochodu wydatków na ocieplenie budynku jednorodzinnego w ramach programu Czyste Powietrze.

Chodzi o ustawę z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Celem ustawy jest wprowadzenie do systemu prawnego nowej ulgi podatkowej – tzw. „ulgi termomodernizacyjnej”, która ma stanowić uzupełnienie działań realizowanych w ramach programu Czyste Powietrze zachęcających do docieplania jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Ponadto ustawa wprowadza nowe zwolnienie podatkowe od dotacji na termomodernizację budynków.

Dla kogo ulga?

Z ulgi termomodernizacyjnej będą mogli skorzystać podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatnicy ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Nawet 53 tysiące zł będzie można odliczyć od dochodu

Ustawa zakłada, że ulga termomodernizacyjna będzie polegała na wprowadzeniu prawa do odliczenia od podstawy obliczenia podatku, wydatków poniesionych w roku podatkowym na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, które zostanie zakończone w okresie trzech kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.; z ulgi będzie można skorzystać w rozliczeniu podatkowym za ten rok, czyli składanym w 2020 r. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Woźny: nie poradzimy sobie ze smogiem bez inwentaryzacji źródeł niskiej emisji (20 marca 2019)Czyste Powietrze - przed złożeniem wniosku sprawdź kalendarz (18 marca 2019)Łamanie zakazu handlu „kopciuchami” można zgłaszać mailowo (12 marca 2019)Gdynia: Porozumienie ws. zwiększenia dostępności ciepła sieciowego (08 marca 2019)Ekodoradcy pomogą gminom w pozyskiwaniu środków na ochronę środowiska (07 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony