Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inżynier Rezydent – branża kolejowa Smart-HR
EVBox PublicLine - stacja ładowania pojazdów elektrycznych w przestrzeniach publicznych firmy Engie

W Nysie powstanie fabryka akumulatorów

a+a-    Powrót       14 września 2018       Transport   

W 2020 roku w Nysie zostanie uruchomiona zakład produkujący części akumulatorów wykorzystywanych do pojazdów elektrycznych. Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej prezes koncernu Umicore, Marc Grynberg, opolska fabryka będzie trzecią tego typu na świecie.

Budowany przez Umicore zakład będzie produkował katody do nowoczesnych akumulatorów litowo-jonowych, wykorzystywanych m.in. w samochodach elektrycznych. Ponad 90 proc. produkcji zakładu, gdzie zatrudnienie znajdzie co najmniej czterysta osób, trafi na eksport. Koszt planowanej inwestycji to 1,38 mld złotych.

Umicore Poland sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy będącej globalnym potentatem technologii i recyklingu materiałów. Na świecie grupa posiada 59 zakładów produkcyjnych, z czego 24 w Europie. Firma jest obecna w Polsce od 1996 roku, zajmując się produkcją blach cynkowo-tytanowych. W 2016 roku firma wybudowała zakład produkcji katalizatorów w Nowej Rudzie (Dolnośląskie), gdzie zatrudnia 80 osób. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Sprawne ładowanie autobusów dzięki wymiennym bateriom? Trwają testy systemu (15 listopada 2018)Transformacja energetyczna: jak połączyć wodę z ogniem? (13 listopada 2018)Trwa konkurs na innowacje w zakresie elektromobilności (09 listopada 2018)PKP uruchamia ładowarki elektryczne. Planuje carsharing i zniżki dla pasażerów (09 listopada 2018)Tylko jeden na dziesięć autobusów miejskich obecnie sprzedawanych w Europie jest w pełni elektryczny (08 listopada 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony