Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
03.03.2021 03 marca 2021

Mieszaniec Wałbrzycha odpowie przed sądem za nielegalne gromadzenie niebezpiecznych odpadów

   Powrót       22 stycznia 2021       Odpady   

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Wałbrzycha, który miał nielegalne gromadzić niebezpieczne odpady poprodukcyjne oraz żużel pohutniczy na terenie gminy Kamienna Góra. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Jak poinformowała w czwartek mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji, w poniedziałek funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 67–letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna podejrzewany jest o nielegalne składowanie niebezpiecznych dla środowiska oraz dla zdrowia i życia ludzi odpadów poprodukcyjnych oraz żużla pohutniczego. - W toku postępowania policjanci ustalili, że proceder gromadzenia odpadów trwał już od dłuższego czasu. Aby mieć pewność, że materiały gromadzone na terenie działki zlokalizowanej w gminie Kamienna Góra są niebezpieczne, niezbędne było wykonanie odpowiednich analiz i zasięgnięcie opinii specjalistów w tym zakresie. Ich wyniki potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy – przekazała policjantka.

Czytaj też: Przestępczość środowiskowa nie jedno ma imię

Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. Pieprzycka dodała, że wobec 67-latka zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze oraz poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

GIOŚ z powietrza sprawdzi, gdzie nielegalnie składowane są odpady (25 lutego 2021)Członkowie grupy przestępczej odpowiedzą za porzucenie 4 tys. ton odpadów (25 stycznia 2021)Nowe zasady magazynowania odpadów od stycznia 2021 (12 stycznia 2021)Przemieszczanie odpadów z tworzyw sztucznych na nowych, surowszych zasadach od 1 stycznia 2021 r. (29 grudnia 2020)Czy pandemia to Eldorado dla spalarni odpadów medycznych? (18 grudnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony