Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierownik Działu Transportu / Realizacji SUEZ Polska Sp. z o.o.
Przydomowa stacja ładowania samochodów elektrycznych ELVI HomeLine firmy Engie

1,8 mld zł na zakup 213 nowych tramwajów w Warszawie

a+a-    Powrót       11 lutego 2019       Transport   

Do Wilanowa, na Gocław i na Białołękę. Wszędzie tam pojadą nowe tramwaje firmy Hyundai Rotem Company. Wagony wybrane w rekordowym przetargu będzie można spotkać także na istniejących trasach. W sumie do stolicy, w ciągu czterech lat, dotrze aż 213 nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów.

Będziemy konsekwentnie rozwijać sieć linii tramwajowych. Dlatego też do ich obsługi potrzebujemy nowych wagonów. Skalę przedsięwzięć stołecznego samorządu dobrze oddaje wielkość rozstrzygniętego właśnie przetargu. Jest to aż 213 wagonów o różnej konfiguracji – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Rekordowy przetarg rozstrzygnięty

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zakup nawet 213 nowych tramwajów złożyła firma Hyundai Rotem Company. Koreańskie przedsiębiorstwo, za zamówienie podstawowe składające się z 123 wagonów i 90 wagonów w opcji, zaproponowało 1,85 mld zł netto. Zakup uzyskał dofinansowanie z funduszy europejskich. Dostawy wagonów rozpoczną się w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy. Pierwsze tramwaje w ramach zamówienia podstawowego Hyundai powinien dostarczyć do Warszawy do końca października 2022 roku, a w ramach opcji do końca października 2023 roku.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Rzeszów: 10 pierwszych autobusów elektrycznych wyjechało na ulice (08 lutego 2019)Tychy: Blisko 9 mln zł na osiem autobusów zasilanych gazem CNG (05 lutego 2019)Bielsko-Biała: ruch uliczny pod kontrolą (30 stycznia 2019)Szczecin: Blisko 40 mln zł na zakup elektrycznych autobusów (24 stycznia 2019)Tychy: 164 mln zł na modernizację transportu (11 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony