Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

1,8 mld zł na zakup 213 nowych tramwajów w Warszawie

a+a-    Powrót       11 lutego 2019       Transport   

Do Wilanowa, na Gocław i na Białołękę. Wszędzie tam pojadą nowe tramwaje firmy Hyundai Rotem Company. Wagony wybrane w rekordowym przetargu będzie można spotkać także na istniejących trasach. W sumie do stolicy, w ciągu czterech lat, dotrze aż 213 nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów.

Będziemy konsekwentnie rozwijać sieć linii tramwajowych. Dlatego też do ich obsługi potrzebujemy nowych wagonów. Skalę przedsięwzięć stołecznego samorządu dobrze oddaje wielkość rozstrzygniętego właśnie przetargu. Jest to aż 213 wagonów o różnej konfiguracji – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Rekordowy przetarg rozstrzygnięty

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zakup nawet 213 nowych tramwajów złożyła firma Hyundai Rotem Company. Koreańskie przedsiębiorstwo, za zamówienie podstawowe składające się z 123 wagonów i 90 wagonów w opcji, zaproponowało 1,85 mld zł netto. Zakup uzyskał dofinansowanie z funduszy europejskich. Dostawy wagonów rozpoczną się w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy. Pierwsze tramwaje w ramach zamówienia podstawowego Hyundai powinien dostarczyć do Warszawy do końca października 2022 roku, a w ramach opcji do końca października 2023 roku.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Autonomiczne samochody najpóźniej zobaczymy w miastach (14 sierpnia 2019)Płock: Ponad 8 mln zł na zakup autobusów hybrydowych (31 lipca 2019)Jak zbudować przyjazne społeczeństwu miasto? (25 lipca 2019)Węgierski rząd wesprze zakup niskoemisyjnych autobusów (09 lipca 2019)Bielsko-Biała: Ponad 22 mln zł dofinansowania na zakup autobusów napędzanych CNG (09 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony