Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
03.03.2021 03 marca 2021

W Warszawie obowiązuje pomarańczowy alert smogowy

   Powrót       10 lutego 2021       Powietrze i klimat   

W Warszawie w środę obowiązuje pomarańczowy alert w związku z jakością powietrza w stolicy - podało w komunikacie biuro prasowe Urzędu m.st. Warszawa. - W Warszawie notuje się wysokie stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu. O ile warunki meteorologiczne nie ulegną zmianie, dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 może przekroczyć dziś (10.02.2021 r.) warszawski poziom alarmowania (100 ug/m3) - czytamy.

Czytaj też: Smogowy ranking europejskich miast. Ilu zgonów można by uniknąć?

W związku z powyższym zaleca się unikanie przebywania na dworze i wietrzenia pomieszczeń, a także zrezygnowanie z aktywności fizycznej na zewnątrz. Zalecenia kierowane są do wszystkich mieszkańców, szczególnie do kobiet w ciąży oraz rodzin z małymi dziećmi, jak również osób starszych i chorych. Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza przyczynia się do nasilenia objawów u osób cierpiących na przewlekłe choroby dróg oddechowych. Osoby te mają również mniejszą zdolność do zwalczania infekcji płuc.

Aktualna jakość powietrza prezentowana jest w Warszawskim Indeksie Powietrza na stronie wip.um.warszawa.pl oraz platformie Warszawa 19115. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ile jest „eko” w ekogroszku? (26 lutego 2021)Władze Chin zezwolą w tym roku na niewielki wzrost zanieczyszczenia powietrza (26 lutego 2021)UOKiK: 22 postępowania administracyjne w sprawie 114 modeli kotłów na paliwo stałe (15 lutego 2021)Naukowcy z UŚ: pyły atmosferyczne mogą powodować zwapnienie płuc (15 lutego 2021)Czyste Powietrze: Od połowy lutego już tylko lista zielonych urządzeń i materiałów (11 lutego 2021)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony