Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. logistyki/aparatowy Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe EKO-TECH Sp.j. A. Mierzwa i
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska

Warszawa: Przetarg na odbiór odpadów znowu przełożony

a+a-    Powrót       12 grudnia 2018       Odpady   

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy poinformował dziś rano na swojej stronie internetowej, że „termin otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym(1) na odbiór odpadów komunalnych od stycznia 2019 roku został przełożony na 20 grudnia br.”. Warto zauważyć, że jednocześnie miał to być termin zmiany zasad segregowania dla mieszkańców (z podziału na tylko trzy frakcje, do podziału na pięć frakcji, w tym bioodpadów).

Termin przetargu był już wcześniej przekładany. Według poprzednio podanych informacji otwarcie ofert przetargowych miało nastąpić w poniedziałek, czyli 10 grudnia br.

Wokół kwestii odbioru odpadów w Warszawie zrobiło się ostatnio sporo zamieszania. Minister środowiska Henryk Kowalczyk ostrzega, że stolicy grozi "śmieciowy paraliż". Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami dla Mazowsza nadal nie jest uchwalony. Nowowybrany prezydent Warszawy zapewnia, że niedługo ruszy kampania informacyjna dla mieszkańców dotycząca nowych zasad segregacji odpadów.

Więcej o sprawie pisaliśmy jeszcze w listopadzie tutaj.

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Przypisy

1/ Ogłoszenie dostępne jest tutaj:
http://ogloszeniabzp.um.warszawa.pl/zamowienie.php?zamowienie=61377

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowela ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wraca do Sejmu (15 lipca 2019)300 zł mandatu za porzucenie w lesie 40 worków z gruzem (03 lipca 2019)Dura lex, sed lex, czyli rozporządzenie ppoż dla składowisk odpadów (18 czerwca 2019)Projekt noweli ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach do dalszych prac w komisjach (14 czerwca 2019)13 zatrzymanych ws. "afery śmieciowej" (06 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony