Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierowca kat. C Eneris Surowce S.A.
Pojemnik do segregacji bioodpadów bez pogorszenia jakości Eco-Clean Tomasz Malanowicz

Warszawa: Recyklomaty zapełniają się w kilka godzin

a+a-    Powrót       13 lutego 2020       Odpady   

Recyklomaty, które zostały ustawione w ramach projektu pilotażowego władz Warszawy, firmy Coca-Cola i Fundacji Nasza Ziemia zapełniają się nawet w kilka godzin. Firma, która je obsługuje, nie nadąża z opróżnianiem urządzeń.

Mieszkańcy stołecznej Białołęki zgłosili swoim radnym, że recyklomat, który ustawiono pod koniec stycznia zapełnił się już po kilku dniach i nie jest opróżniany. Sprawa została zgłoszona podczas ostatniej sesji rady dzielnicy.

PAP zwróciła się do wyjaśnienia do firmy Coca-Cola, która stawia urządzenia do zbiórki butelek i puszek po napojach. Menedżer ds. komunikacji Coca-Cola Poland Services Izabela Morawska zapewniła, że recyklomaty opróżniane są minimum dwa razy dziennie, a w weekendy nawet częściej. - Niektóre automaty potrafią się zapełnić w ciągu zaledwie kilku godzin, co z perspektywy firmy odpowiedzialnej za ich opróżnianie wymaga uruchamiania dodatkowych działań. A to nie zawsze jest możliwe w trybie natychmiastowym, ze względu na wcześniej zaplanowane odbiory w innych punktach - oznajmiła. Podkreśliła, że firma dokłada wszelkich starań, by maszyny działały sprawnie, a mieszkańcy mogli bez problemu oddawać butelki plastikowe i szklane oraz puszki, a w zamian otrzymywać punkty.

Napełnienie recyklomatu można sprawdzić w aplikacji

Poinformowała, że o poziomie napełnienia poszczególnych recyklomatów informuje użytkownika aplikacja mobilna ECO Portfel, dlatego każdy użytkownik, zanim uda się do konkretnego punktu, może z łatwością sprawdzić dostępność urządzenia.

Przyznała, że w ciągu ostatnich kilku dni zdarzyły się niestety celowe uszkodzenia recyklomatów, m.in. na Ursynowie i Pradze Północ (zerwanie klina zabezpieczającego, wyrwanie klapy wrzutni, zalanie nieznaną cieczą czy wciśnięcie do wrzutni jednocześnie kilku butelek).

Pod koniec stycznia w połowie stołecznych dzielnic zaczęły działać recyklomaty, czyli urządzenia do zbierania butelek plastikowych i szklanych oraz puszek. Łącznie do dyspozycji warszawiaków jest 10 tego typu urządzeń. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

W Małopolsce można starać się o ulgi w opłatach środowiskowych (02 kwietnia 2020)Czy część elektrowni wodnych od października zostanie wyłączona? (01 kwietnia 2020)Producenci środków ochrony roślin niepewni co do przyszłości swojego systemu zbiórki (01 kwietnia 2020)Ochrona środowiska w czasach zarazy: Co z zero waste? (24 marca 2020)KE poszerza działania wspierające GOZ o kolejne sektory i prewencję (12 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony