Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Warszawa: Rozstrzygnięcie przetargu na zakup 130 autobusów elektrycznych

a+a-    Powrót       26 marca 2019       Transport   

Największy w Polsce przetarg na zakup autobusów elektrycznych rozstrzygnięty. Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie rozstrzygnęły przetarg na zakup 130 autobusów elektrycznych. Przetarg wygrał polski producent Solaris.

Warszawskie MZA zdobyły unijną dotację na ten cel (z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020), w wysokości 180 mln zł. Ma ona zostać przeznaczona nie tylko na zakup 130 niskopodłogowych autobusów na prąd, ale też na sieć ładowarek ulicznych.

Likwidacja autobusów zasilanych olejem napędowym

Każdy z pojazdów będzie miał klimatyzację, elektroniczne systemy informacji pasażerskiej, monitoring zewnętrzny i wewnętrzny, automat biletowy oraz liczne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz niewidomych i niedowidzących. Jako pojazdy elektryczne autobusy nie będą emitowały spalin i będą bardzo ciche. Dzięki tej inwestycji z warszawskiego Traktu Królewskiego, czyli z głównego stołecznego deptaka (łączącego Plac Zamkowy i ulicę Krakowskie Przedmieście z Parkiem Łazienkowskim i Belwederem), znikną ostatnie autobusy zasilane olejem napędowym. Pierwsze z zamówionych elektrobusów pojawią się na ulicach Warszawy na początku 2020 roku.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Szczecin już dziś spełnia wymagania w zakresie elektromobilności na 2020 rok (19 kwietnia 2019)Ruszył pilotaż. MIiR wdraża program zrównoważonej mobilności miejskiej (16 kwietnia 2019)Ogólnopolski Szczyt Energetyczny za nami (12 kwietnia 2019)Innowacyjne start-upy mogą zmienić świat (12 kwietnia 2019)Poczta Polska podpisała list intencyjny ws. budowy stacji ładowania aut elektrycznych (12 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony