Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Mała kogeneracja - duża korzyść biznesowa Veolia Polska
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację SUEZ

Rozlany kwas solny na Siekierkach. Służby zabezpieczają teren

a+a-    Powrót       14 sierpnia 2020       Ryzyko   

W pobliżu Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie z beczek wylano silnie żrącą substancję, najprawdopodobniej kwas solny - poinformował PAP w piątek mł. kpt. Michał Wichrowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Służby zabezpieczają teren.

Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do strażaków przed godz. 3 w nocy. Około metr od ogrodzenia elektrociepłowni wykryto substancję, najpewniej rozlaną ze znajdujących się w pobliżu beczek. Załoga po przybyciu na miejsce potwierdziła drażniący zapach. W powietrzu unosiła się mgiełka, która według ochrony zakładu nie występuje w tym rejonie.

Czytaj też: Przestępczość środowiskowa nie jedno ma imię

Na miejsce udała się grupa ratownictwa chemicznego, która oceniła, że żrąca substancja to kwas solny. Służby zabezpieczają teren. Na miejscu, oprócz strażaków, działania prowadzi policja, a także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.(PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

GIOŚ: odpady, które trafią do Rębiszowa, nie są niebezpieczne ani toksyczne (25 września 2020)Od nowego roku mogą pojawić się kaucje przy zakupie oleju silnikowego (31 lipca 2020)Co trzecie dziecko na świecie jest zatrute ołowiem (31 lipca 2020)W lesie pod Nidzicą znaleziono pojemniki z odpadami (22 lipca 2020)Niemieckie badania: dzieci i młodzież mają we krwi za dużo substancji chemicznych (09 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony