Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Raport „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020” Instytut Energetyki Odnawialnej
QS1: Jednofazowy mikroinwerter dedykowany dla 4 modułów PV o łącznej mocy 1200W APsystems

Warszawa: Dzielnica Wawer przeznaczy prawie 1,5 mln zł na instalacje fotowoltaiczne

a+a-    Powrót       15 stycznia 2020       Energia   

W 2020 roku Wawer przeznaczy prawie 1,5 mln zł na montaż instalacji fotowoltaicznych - poinformował we wtorek PAP Konrad Rajca, rzecznik prasowy dzielnicy. Jak wyjaśnił, panele będą montowane m.in. na budynkach; urzędu dzielnicy, Wawerskim Centrum Kultury, liceach oraz przedszkolach w Wawrze.

Wawer stawia na ekologiczną energię i ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej. - Dzielnica uzyskała prawie 1,5 mln zł na montaż instalacji fotowoltaicznych w siedmiu nowych lokalizacjach, w ramach miejskich środków na walkę o czyste powietrze - podał we wtorek urząd dzielnicy. Jak wyjaśnił PAP Konrad Rajca, rzecznik prasowy dzielnicy, pieniądze pochodzą z Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej m. st. Warszawy i zostały przeznaczone dla dzielnicy w ramach funduszy na walkę ze smogiem.

Nie tylko polepszenie jakości powietrza

- Wstępne, szacunkowe analizy wskazują na znaczne oszczędności w kosztach zużycia energii elektrycznej sięgające kilkunastu procent - powiedział PAP Rajca, pytany o wstępne szacunki skali oszczędności, jakie dzielnica pozyska po zainstalowaniu paneli.

Nowe panele będą montowane w tym roku na budynkach: Urzędu Dzielnicy Wawer, Wawerskiego Centrum Kultury, liceów przy ul. Halnej i Alpejskiej i przedszkoli przy Trakcie Lubelskim, Korkowej i Wilgi. Obecnie odnawialną energię z paneli fotowoltaicznych, w ramach Wawerskiego Klastra Energetycznego, wykorzystują już szkoły podstawowe przy ul. Króla Maciusia, Kadetów i Przygodnej. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Program wsparcia OZE w Tychach, nawet 100 proc. dofinansowanie dla mieszkańców (28 lipca 2020)Raport IJ: inwestycje w energetyce mogą zasilić polski PKB o 200-300 mld zł (20 lipca 2020)Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy parkingu Parkuj i jedź (16 lipca 2020)100 000 wniosków w programie „Mój Prąd” (14 lipca 2020)Nadchodzą kolejne zmiany w ustawie o OZE (30 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony