Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Wielkopolskie: 267 osób ewakuowano po wycieku amoniaku

a+a-    Powrót       10 sierpnia 2017       Ryzyko   

260 osób zostało ewakuowanych z zakładów firmy Hochland w Kaźmierzu pod Poznaniem po wycieku amoniaku z instalacji technologicznej. Straż pożarna ewakuowała dodatkowo siedmiu pracowników z pobliskiej mleczarni.

Nad zabezpieczeniem miejsca zdarzenia pracuje 14 zastępów straży pożarnej oraz specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Poznania. - Sytuacja została szybko opanowana. Ustalono, że wyciekło 40 ml amoniaku z instalacji technologicznej i wstrzymano proces technologiczny. 260 osób zostało ewakuowanych jeszcze przed przybyciem strażaków, natomiast na miejscu podjęliśmy decyzję o ewakuowaniu jeszcze 7 pracowników z pobliskiej mleczarni - powiedział PAP oficer dyżurny z Wielkopolskiej Straży Pożarnej Karol Kędzierski. Jak dodał, w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ustawa o odpadach zaszkodzi remediacji (26 czerwca 2018)Pożary składowisk to nie jedyny problem branży odpadowej (25 czerwca 2018)Właściwe stosowanie pestycydów to połowa sukcesu (28 maja 2018)Oto jak miasto może zostać smart (25 maja 2018)Rusza kampania o niebezpiecznych substancjach w pracy (25 kwietnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony