Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pracownik / Specjalista ds. Ochrony Środowiska TEAM PREVENT POLAND SP Z O.O.
System zarządzania majątkiem sieciowym i brygadami w terenie firmy Sygnity S.A.

Wielkopolskie: 267 osób ewakuowano po wycieku amoniaku

a+a-    Powrót       10 sierpnia 2017       Ryzyko   

260 osób zostało ewakuowanych z zakładów firmy Hochland w Kaźmierzu pod Poznaniem po wycieku amoniaku z instalacji technologicznej. Straż pożarna ewakuowała dodatkowo siedmiu pracowników z pobliskiej mleczarni.

Nad zabezpieczeniem miejsca zdarzenia pracuje 14 zastępów straży pożarnej oraz specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Poznania. - Sytuacja została szybko opanowana. Ustalono, że wyciekło 40 ml amoniaku z instalacji technologicznej i wstrzymano proces technologiczny. 260 osób zostało ewakuowanych jeszcze przed przybyciem strażaków, natomiast na miejscu podjęliśmy decyzję o ewakuowaniu jeszcze 7 pracowników z pobliskiej mleczarni - powiedział PAP oficer dyżurny z Wielkopolskiej Straży Pożarnej Karol Kędzierski. Jak dodał, w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

WaterPUCK – ważny krok ku poprawie stanu środowiska morskiego (01 sierpnia 2017)Recykling – nie zawsze tak piękny, jak go malują (24 lipca 2017)Jest porozumienie, ale do ostatecznej wersji przepisów jeszcze długa droga (30 czerwca 2017)Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności z poślizgiem (29 maja 2017)Specjaliści od środków ochrony roślin pilnie poszukiwani (22 maja 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony