Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor Nadzoru w Wydziale Nadzoru Budowy Przyłączy MPWiK m.st. Warszawie S.A.
System zarządzania majątkiem sieciowym i brygadami w terenie firmy Sygnity S.A.

Wielkopolskie: 267 osób ewakuowano po wycieku amoniaku

a+a-    Powrót       10 sierpnia 2017       Ryzyko   

260 osób zostało ewakuowanych z zakładów firmy Hochland w Kaźmierzu pod Poznaniem po wycieku amoniaku z instalacji technologicznej. Straż pożarna ewakuowała dodatkowo siedmiu pracowników z pobliskiej mleczarni.

Nad zabezpieczeniem miejsca zdarzenia pracuje 14 zastępów straży pożarnej oraz specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Poznania. - Sytuacja została szybko opanowana. Ustalono, że wyciekło 40 ml amoniaku z instalacji technologicznej i wstrzymano proces technologiczny. 260 osób zostało ewakuowanych jeszcze przed przybyciem strażaków, natomiast na miejscu podjęliśmy decyzję o ewakuowaniu jeszcze 7 pracowników z pobliskiej mleczarni - powiedział PAP oficer dyżurny z Wielkopolskiej Straży Pożarnej Karol Kędzierski. Jak dodał, w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Badanie gruntu nie jest obowiązkowe, ale jego oczyszczenie – już tak (20 lutego 2018)Przed zakupem nieruchomości zapytaj o badania gruntu (05 lutego 2018)Recykling dywanów - trudny, lecz możliwy (14 listopada 2017)Naukowcy ostrzegają: bez ochrony przyrody Ziemi grozi destabilizacja (14 listopada 2017)Nowe zasady magazynowania odpadów medycznych (16 października 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony