Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Wizyty studyjne w innych państwach UE dla pracowników instytucji publicznych

a+a-    Powrót       04 marca 2019       Management   

Komisja Europejska oferuje wsparcie eksperckie(1) dla przedstawicieli instytucji publicznych, w tym przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, zaangażowanych we wdrażanie unijnej polityki i prawa w dziedzinie środowiska. Pracownicy instytucji mogą wyjechać na wizyty studyjne do państw członkowskich Unii Europejskiej w celu pozyskania wiedzy i wymiany dobrych praktyk lub też zorganizować u siebie warsztaty z udziałem ekspertów i przedstawicieli z innych krajów UE.

Tematyka projektów partnerskich powinna dotyczyć kwestii poruszanych przez Komisję Europejską w sprawozdaniach krajowych dotyczących wdrażania polityki ochrony środowiska lub odnoszących się do wspólnych wyzwań, np. gospodarka odpadami, gospodarka wodna, zrównoważony rozwój miast, zielone zamówienia publiczne, potencjał administracyjny, wiedza i umiejętności, sprawozdawczość i wymiana informacji dotyczących środowiska.

Komisja Europejska może zorganizować i opłacić podróż, zakwaterowanie i diety ekspertów przyjeżdżających na warsztaty organizowane przez instytucję ubiegającą się o wsparcie, a także pokryć koszty podróży i zakwaterowania dla maksymalnie 3 uczestników wizyty studyjnej w innym państwie członkowskim UE.

Informacji dotyczących wymiany eksperckiej udziela Pani Ilona Ligocka:

Ministerstwo Środowiska,
Departament Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej
Wydział Analiz i Ewaluacji
tel. 22 36-92-593
e-mail: ilona.ligocka@mos.gov.pl

Źródło: MŚ

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Przypisy

1/ Szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania się o wsparcie eksperckie oraz przykłady dotychczas zorganizowanych wizyt studyjnych i warsztatów na stronie KE:
http://ec.europa.eu/environment/eir/p2p/index_en.htm

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wykorzystujemy potencjał bioodpadów w zbyt małym stopniu (13 września 2019)Ruszył cykl szkoleń z PPP dla samorządów i firm (10 września 2019)Do 8 września ankieta nt. programu Horyzont Europa (05 sierpnia 2019)Polska chce działać w europejskim konsorcjum na rzecz baterii samochodowych (02 maja 2019)Można zgłaszać uwagi w sprawie skuteczności unijnych dyrektyw wodnych (06 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony