Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Skandynawskie butelki wielokrotnego użycia z nadrukiem firmy In Play Sp. z o.o. (mojabutelka.pl)
Ekologiczne preparaty do naturalnego oczyszczania wody w różnych rodzajach zbiorników firmy Hydroidea

Wodociąg w gminie Łoniów już bez zanieczyszczeń

a+a-    Powrót       30 sierpnia 2017       Woda   

Mieszkańcy gminy Łoniów (Świętokrzyskie) od środy ponownie mogą pić wodę z wodociągu. W sieci nie ma już bakterii z grupy coli. Wodę w zanieczyszczonym ujęciu i wodociągu chlorowano. Zakaz obowiązywał od czwartku.

Jak powiedział PAP sekretarz gminy Łoniów Andrzej Swajda, na podstawie wyników ostatnich próbek wody pobranych do badań, sanepid wydał decyzję, pozwalającą na picie wody z zanieczyszczonego wcześniej wodociągu. - Są to próby z poniedziałku i już wówczas woda była zdatna do spożycia, ale dopóki nie zakończy się procedura badania i nie mamy decyzji, nie można odwołać zakazu – wyjaśniał Swajda.

W czasie zakazu mieszkańcy wykorzystywali wodę z kranu jedynie do celów sanitarnych. Wodę pitną dostarczano im beczkowozami; mogli też pobierać ją z dostępnego przez całą dobę punktu w siedzibie urzędu gminy. Dostawali też wodę butelkowaną.

Katarzyna Bańcer (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Z czym zmagają się stacje uzdatniania wody? (18 czerwca 2018)Konstytucje wod-kan pod lupą regulatora (15 czerwca 2018)Trzy kluczowe lata dla branży wod-kan (13 czerwca 2018)Rady Gmin proszone o przekazanie regulaminów dostarczania wody do RZGW (11 czerwca 2018)KE zachęca do ponownego wykorzystywania wody w rolnictwie. Będą nowe przepisy (29 maja 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony