Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Projektant sieci wod-kan Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o.
Świadectwa weryfikacji ETV dla innowacyjnych technologii i urządzeń dla gospodarki wodno-ściekowej firmy JWTŚ-IETU

Wodociąg w gminie Łoniów już bez zanieczyszczeń

a+a-    Powrót       30 sierpnia 2017       Woda   

Mieszkańcy gminy Łoniów (Świętokrzyskie) od środy ponownie mogą pić wodę z wodociągu. W sieci nie ma już bakterii z grupy coli. Wodę w zanieczyszczonym ujęciu i wodociągu chlorowano. Zakaz obowiązywał od czwartku.

Jak powiedział PAP sekretarz gminy Łoniów Andrzej Swajda, na podstawie wyników ostatnich próbek wody pobranych do badań, sanepid wydał decyzję, pozwalającą na picie wody z zanieczyszczonego wcześniej wodociągu. - Są to próby z poniedziałku i już wówczas woda była zdatna do spożycia, ale dopóki nie zakończy się procedura badania i nie mamy decyzji, nie można odwołać zakazu – wyjaśniał Swajda.

W czasie zakazu mieszkańcy wykorzystywali wodę z kranu jedynie do celów sanitarnych. Wodę pitną dostarczano im beczkowozami; mogli też pobierać ją z dostępnego przez całą dobę punktu w siedzibie urzędu gminy. Dostawali też wodę butelkowaną.

Katarzyna Bańcer (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dyrektorzy RZGW ustalą cenę wody (26 września 2017)Woda z wodociągu w Pasłęku niezdatna do spożycia (21 września 2017)Gajda: Analizy wskazują, że opłaty za wodę powinny być wyższe; będą stopniowo rosły (19 września 2017)Woda niezdatna do spożycia w części Zielonej Góry (15 września 2017)Bezpłatna woda na lotniskach (13 września 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony