Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. promocji i marketingu Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.
Fotometr SIGRIST AquaScat 2 WTM/A/HT – przełomowy pomiar mętności firmy Gremes

Wodociąg w gminie Łoniów już bez zanieczyszczeń

a+a-    Powrót       30 sierpnia 2017       Woda   

Mieszkańcy gminy Łoniów (Świętokrzyskie) od środy ponownie mogą pić wodę z wodociągu. W sieci nie ma już bakterii z grupy coli. Wodę w zanieczyszczonym ujęciu i wodociągu chlorowano. Zakaz obowiązywał od czwartku.

Jak powiedział PAP sekretarz gminy Łoniów Andrzej Swajda, na podstawie wyników ostatnich próbek wody pobranych do badań, sanepid wydał decyzję, pozwalającą na picie wody z zanieczyszczonego wcześniej wodociągu. - Są to próby z poniedziałku i już wówczas woda była zdatna do spożycia, ale dopóki nie zakończy się procedura badania i nie mamy decyzji, nie można odwołać zakazu – wyjaśniał Swajda.

W czasie zakazu mieszkańcy wykorzystywali wodę z kranu jedynie do celów sanitarnych. Wodę pitną dostarczano im beczkowozami; mogli też pobierać ją z dostępnego przez całą dobę punktu w siedzibie urzędu gminy. Dostawali też wodę butelkowaną.

Katarzyna Bańcer (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czy prezydent zawetuje ustawę o zbiorowym zaopatrzeniu? (16 listopada 2017)Naukowcy ostrzegają: bez ochrony przyrody Ziemi grozi destabilizacja (14 listopada 2017)Senat przyjął ustawę o zbiorowym zaopatrzeniu mimo złożonej petycji (14 listopada 2017)Regulator cen wody do Trybunału? (10 listopada 2017)Propozycje nowych opłat za usługi wodne (08 listopada 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony