Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Sortowacz Eneris Surowce S.A.
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

Jaworzno wraca do samodzielnego wywozu odpadów - kupuje śmieciarki

a+a-    Powrót       25 listopada 2019       Odpady   

Należąca do samorządu Jaworzna (woj. śląskie) spółka Wodociągi Jaworzno przejmie w tym mieście w drugiej połowie 2020 r. gospodarkę odpadami od dotychczasowego zewnętrznego usługodawcy. Pod tym kątem spółka ogłosiła przetarg na 22 specjalistyczne pojazdy o napędzie gazowym.

Jak wynika z informacji portalu jaworzno.pl, administrowanego przez należący do miasta Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie, tamtejsza gmina zdecydowała o samodzielnym organizowaniu gospodarki odpadami. W portalu przypomniano, że w przeszłości gospodarką odpadami zajmowało się Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, które zostało w latach 90. sprywatyzowane. - Dwa lata temu MPO przegrało przetarg na odbiór śmieci i upadło. Do włoskiej firmy, która przejęła rynek śmieciowy, zastrzeżenia mają zarówno mieszkańcy, jak i władze miasta - napisano na jaworzno.pl.

Śmieciarki na CNG

Wodociągowa spółka ogłosiła przetarg na 22 specjalistyczne pojazdy. Jak wynika ze specyfikacji tego przetargu, chodzi o m.in: dziewięć śmieciarek trzyosiowych z zabudową jednokomorową, dwie śmieciarki trzyosiowe z zabudową dwukomorową i jedną śmieciarka trzyosiowa z zabudową jednokomorową i myjką. Ponadto zamawiane są mniejsze śmieciarki, a także samochody ciężarowe skrzyniowe, hakowe i bramowe. Pojazdy muszą mieć napęd CNG.

Wymagane są m.in. przeszkolenie załóg, które będą obsługiwały pojazdy oraz mechaników, trzyletnia gwarancja na pojazdy, bez limitu kilometrów i godzin pracy, a także zapewnienie w tym czasie przeglądów, napraw i konserwacji (bez odpłatności) – z serwisem w odległości do 60 km. W przetargu określono termin dostawy pojazdów na 210 od daty podpisania umowy. Termin składania ofert w przetargu wyznaczono na 20 grudnia br. Kryteriami oceny będą: cena oferty netto (80 proc.), a także skrócenie terminy dostawy o 40 dni (10 proc.) oraz wydłużenie gwarancji do pięciu lat (10 proc.). (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Rzecznik MŚP chce, by część firm wyłączyć z obowiązku wpisu do BDO (02 grudnia 2019)Ostatni moment na rejestrację w systemie BDO. Kogo dotyczy obowiązek? (29 listopada 2019)Koniec tanich odpadów, więc wybudujmy spalarnię… (20 listopada 2019)W Małopolsce codziennie płoną odpady (13 listopada 2019)10 mln zł na gospodarkę odpadami w Podlaskiem. Trwa konkurs dla samorządów (12 listopada 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony