Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Departamencie Inspekcji Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Laborant ds. pomiarów imisji WIOŚ Kraków

Wrocław: Ruszają dofinansowania na niskoemisyjne ogrzewanie

a+a-    Powrót       09 sierpnia 2018       Powietrze i klimat   

Lokalny Program Osłonowy to wsparcie grupy odbiorców energii cieplnej, ponoszących zwiększone koszty grzewcze wynikające z trwałej zmiany systemu ogrzewania. Program przyjęty został z dniem 05.07.2018r. przez radnych miejskich jednogłośnie. Jest on częścią Wrocławskiego Programu Antysmogowego na lata 2018-2028. Skierowany jest do osób, które ponoszą zwiększone koszty grzewcze lokalu związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów niskoemisyjnych. Od wtorku, 7 sierpnia 2018 r., Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął przyjmowanie wniosków w ramach Lokalnego Programu Osłonowego.

Środki przelane zostaną na konto dostawcy energii

Aby przystąpić do programu, należy złożyć wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Środki z programu zostaną przelane bezpośrednio na konto dostawcy energii elektrycznej, gazowni lub elektrociepłowni to w przypadku miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewania gazowego i elektrycznego. W przypadku oleju opałowego środki będą przekazywane na konto wnioskodawcy.

Wysokość świadczenia zależy między innymi od dochodów w rodzinie oraz powierzchni mieszkania. Dochód osób samotnie mieszkających nie może przekraczać 3 487 zł netto. Z kolei dochód na osobę w rodzinie 2 570 zł netto. Wysokość dofinansowania wzrasta wraz z malejącym dochodem. Co do zasady wobec wnioskodawców pod uwagę brana jest powierzchnia normatywna zajmowanego lokalu, zaczerpnięta z ustawy o dodatkach mieszkaniowych.

Źródło: Urząd Miasta Wrocławia

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ustawa wprowadzająca normy jakościowe węgla podpisana (09 sierpnia 2018)Badanie spalin na wzór alkomatów? (20 lipca 2018)100 proc. dotacji na wymianę pieca (13 lipca 2018)Sejm przyjął ustawę o jakości paliw (06 lipca 2018)Morawiecki: Rozwój elektromobilności wymaga większego wsparcia (05 lipca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony