Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Wrocław: Ruszają dofinansowania na niskoemisyjne ogrzewanie

a+a-    Powrót       09 sierpnia 2018       Powietrze i klimat   

Lokalny Program Osłonowy to wsparcie grupy odbiorców energii cieplnej, ponoszących zwiększone koszty grzewcze wynikające z trwałej zmiany systemu ogrzewania. Program przyjęty został z dniem 05.07.2018r. przez radnych miejskich jednogłośnie. Jest on częścią Wrocławskiego Programu Antysmogowego na lata 2018-2028. Skierowany jest do osób, które ponoszą zwiększone koszty grzewcze lokalu związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów niskoemisyjnych. Od wtorku, 7 sierpnia 2018 r., Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął przyjmowanie wniosków w ramach Lokalnego Programu Osłonowego.

Środki przelane zostaną na konto dostawcy energii

Aby przystąpić do programu, należy złożyć wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Środki z programu zostaną przelane bezpośrednio na konto dostawcy energii elektrycznej, gazowni lub elektrociepłowni to w przypadku miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewania gazowego i elektrycznego. W przypadku oleju opałowego środki będą przekazywane na konto wnioskodawcy.

Wysokość świadczenia zależy między innymi od dochodów w rodzinie oraz powierzchni mieszkania. Dochód osób samotnie mieszkających nie może przekraczać 3 487 zł netto. Z kolei dochód na osobę w rodzinie 2 570 zł netto. Wysokość dofinansowania wzrasta wraz z malejącym dochodem. Co do zasady wobec wnioskodawców pod uwagę brana jest powierzchnia normatywna zajmowanego lokalu, zaczerpnięta z ustawy o dodatkach mieszkaniowych.

Źródło: Urząd Miasta Wrocławia

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

II Kongres Czystego Powietrza już za tydzień (20 lutego 2019)W Nowym Sączu błekitny węgiel pomoże zwalczyć smog (20 lutego 2019)We Wrocławiu powstanie punkt doradztwa energetycznego (20 lutego 2019)W Krakowie powstanie Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej (15 lutego 2019)Zagłebiowski Alarm Smogowy: Strażnicy miejscy robią za mało w kwestii smogu (13 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony