Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. majątku Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku PGW Wody Polskie
C-Green: Mokre osady ściekowe przekształcone w czysty biowęgiel InnoEnergy

Wrocławianie chętni do łapania deszczówki

a+a-    Powrót       26 sierpnia 2019       Woda   

Zakończono przyjmowanie wniosków do pilotażowego programu dotacyjnego – Złap deszcz, który miał zachęcić mieszkańców Wrocławia do efektywnego gospodarowania wodą opadową na terenie swojej posesji. Projekt okazał się dużym sukcesem.

Program rozpoczął się 2 sierpnia. Zainteresowanie okazało się tak duże, że w trzy tygodnie udało się zrealizować tegoroczny budżet przewidziany na realizację programu. Po kilku dniach jego trwania zdecydowano o zwiększeniu puli środków z początkowych 80 do 250 tysięcy złotych. Dzięki temu zostanie zrealizowanych ponad 80 wniosków. - Widać, że wrocławianie chcą tworzyć miasto ekologiczne. A my będziemy im w tym pomagać, myśląc już o kolejnej edycji Złap deszcz - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Najczęściej wybieraną instalacją do zatrzymywania deszczu okazały się pojemniki naziemne i podziemne - w sumie ok. 80 realizacji. Powstanie również 5 ogrodów deszczowych oraz kilka studni chłonnych.

Złap deszcz to program dla mieszkańców zaproponowany przez Biuro Wody i Energii Urzędu Miejskiego Wrocławia. Dodatkowo wciąż trwa program udostępniania kompostowników do kompostowania odpadów zielonych oraz kuchennych ulegających biodegradacji prowadzony przez Wydział Środowiska i Rolnictwa UMW.

Źródło: Urząd Miejski Wrocławia

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Lasy Państwowe przez ponad 20 lat wydały na małą retencję ponad 900 mln zł (25 maja 2020)Łódź: Dotacje na wykorzystywanie deszczówki (15 maja 2020)Samorząd Mazowsza chce, aby w każdym powiecie były mierniki suszy (06 maja 2020)Gróbarczyk: W dyrekcjach RZGW ruszyły przetargi ws. retencji korytowej (27 kwietnia 2020)Skierniewice nie chcą powtórki sprzed roku - trwa budowa nowego ujęcia wody (06 kwietnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony