Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. ochrony gatunkowej RDOŚ w Olsztynie
ECOPanel: nowoczesny system do zbierania i analizowania danych nt. zużycia energii firmy Engie

Wsparcie finansowe transformacji w kierunku zielonej gospodarki

a+a-    Powrót       12 kwietnia 2018       Zrównoważony rozwój   

Rada Dyrektorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju zatwierdziła nową strategię banku dla Polski na lata 2018-23 - podał EBOiR w komunikacie prasowym. Bank zamierza koncentrować się m.in. na wspieraniu konkurencyjności i transformacji w kierunku zielonej gospodarki.

Strategia banku zakłada trzy priorytety. Po pierwsze, chce się on koncentrować na wzmacnianiu konkurencyjności poprzez innowacje, komercjalizację i silniejsze powiązania globalne. EBOiR będzie m.in. wspierać rozwój przedsiębiorstw i ich ekspansję na rynkach krajowym i zagranicznych oraz zwiększony udział sektora prywatnego w sektorach zdominowanych przez państwo.

Po drugie, bank chce promować transformację w kierunku zielonej gospodarki. Będzie wspierać efektywność energetyczną, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, większą dywersyfikację miksu energetycznego i ograniczenie zanieczyszczenia powietrza.

Po trzecie, EBOiR będzie wspierać rozwój rynków kapitałowych i stworzenie stabilnych i odpornych struktur finansowania w sektorze bankowym.

EBOiR, działa w Polsce od 1991 roku, zainwestował dotąd 9 mld zł w 402 projekty. (PAP Biznes)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kraków: Strefa Aktywności Gospodarczej otrzyma 59 mln zł dofinansowania (25 marca 2019)Zielone obligacje - elastyczne finansowanie projektów samorządowych (25 marca 2019)NFOŚiGW inwestuje w gospodarkę ściekową poza granicami kraju (25 marca 2019)Ruda Śląska będzie magazynować wody opadowe, budując 21 zbiorników retencyjnych (25 marca 2019)Gniezno: 250 tys. zł na wymianę pieców (22 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony