Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Departamencie Rynku Paliw Gazowych Urząd Regulacji Energetyki
Opracowania, pozyskiwanie dofinansowań, strategiczne dokumenty, konsulting firmy Ekodialog

Wsparcie finansowe transformacji w kierunku zielonej gospodarki

a+a-    Powrót       12 kwietnia 2018       Zrównoważony rozwój   

Rada Dyrektorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju zatwierdziła nową strategię banku dla Polski na lata 2018-23 - podał EBOiR w komunikacie prasowym. Bank zamierza koncentrować się m.in. na wspieraniu konkurencyjności i transformacji w kierunku zielonej gospodarki.

Strategia banku zakłada trzy priorytety. Po pierwsze, chce się on koncentrować na wzmacnianiu konkurencyjności poprzez innowacje, komercjalizację i silniejsze powiązania globalne. EBOiR będzie m.in. wspierać rozwój przedsiębiorstw i ich ekspansję na rynkach krajowym i zagranicznych oraz zwiększony udział sektora prywatnego w sektorach zdominowanych przez państwo.

Po drugie, bank chce promować transformację w kierunku zielonej gospodarki. Będzie wspierać efektywność energetyczną, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, większą dywersyfikację miksu energetycznego i ograniczenie zanieczyszczenia powietrza.

Po trzecie, EBOiR będzie wspierać rozwój rynków kapitałowych i stworzenie stabilnych i odpornych struktur finansowania w sektorze bankowym.

EBOiR, działa w Polsce od 1991 roku, zainwestował dotąd 9 mld zł w 402 projekty. (PAP Biznes)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowe cele klimatyczne dla żeglugi morskiej (20 kwietnia 2018)Opole: 12 mln zł na ochronę powietrza (20 kwietnia 2018)Jaworzno: Miasto planuje pozyskać dotację na inwestycje w OZE (19 kwietnia 2018)Warmińsko-mazurskie: 10 mln zł dla samorządów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych (19 kwietnia 2018)Poznań: 8 mln zł na termomodernizację placówek zdrowia (19 kwietnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony