Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. projektów MF EOG i NMF Ministerstwo Środowiska
ECOPanel: nowoczesny system do zbierania i analizowania danych nt. zużycia energii firmy Engie

Wsparcie finansowe transformacji w kierunku zielonej gospodarki

a+a-    Powrót       12 kwietnia 2018       Zrównoważony rozwój   

Rada Dyrektorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju zatwierdziła nową strategię banku dla Polski na lata 2018-23 - podał EBOiR w komunikacie prasowym. Bank zamierza koncentrować się m.in. na wspieraniu konkurencyjności i transformacji w kierunku zielonej gospodarki.

Strategia banku zakłada trzy priorytety. Po pierwsze, chce się on koncentrować na wzmacnianiu konkurencyjności poprzez innowacje, komercjalizację i silniejsze powiązania globalne. EBOiR będzie m.in. wspierać rozwój przedsiębiorstw i ich ekspansję na rynkach krajowym i zagranicznych oraz zwiększony udział sektora prywatnego w sektorach zdominowanych przez państwo.

Po drugie, bank chce promować transformację w kierunku zielonej gospodarki. Będzie wspierać efektywność energetyczną, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, większą dywersyfikację miksu energetycznego i ograniczenie zanieczyszczenia powietrza.

Po trzecie, EBOiR będzie wspierać rozwój rynków kapitałowych i stworzenie stabilnych i odpornych struktur finansowania w sektorze bankowym.

EBOiR, działa w Polsce od 1991 roku, zainwestował dotąd 9 mld zł w 402 projekty. (PAP Biznes)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ponad 93 mln zł na usuwanie zanieczyszczeń z Zachemu (16 lipca 2018)50 mln zł na ochronę bioróżnorodności (16 lipca 2018)Świętokrzyskie: 1,6 mln zł dofinansowania na instalacje OZE (16 lipca 2018)100 proc. dotacji na wymianę pieca (13 lipca 2018)Niebawem poznamy harmonogram działań związanych z programem Czyste powietrze (13 lipca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony