Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Analityk inwestycyjny Eneris Surowce S.A.
Cienkowarstwowy, dekoracyjny tynk hydrofilowy regulujący wilgotność powierzchni firmy Saint-Gobain

Wsparcie finansowe transformacji w kierunku zielonej gospodarki

a+a-    Powrót       12 kwietnia 2018       Zrównoważony rozwój   

Rada Dyrektorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju zatwierdziła nową strategię banku dla Polski na lata 2018-23 - podał EBOiR w komunikacie prasowym. Bank zamierza koncentrować się m.in. na wspieraniu konkurencyjności i transformacji w kierunku zielonej gospodarki.

Strategia banku zakłada trzy priorytety. Po pierwsze, chce się on koncentrować na wzmacnianiu konkurencyjności poprzez innowacje, komercjalizację i silniejsze powiązania globalne. EBOiR będzie m.in. wspierać rozwój przedsiębiorstw i ich ekspansję na rynkach krajowym i zagranicznych oraz zwiększony udział sektora prywatnego w sektorach zdominowanych przez państwo.

Po drugie, bank chce promować transformację w kierunku zielonej gospodarki. Będzie wspierać efektywność energetyczną, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, większą dywersyfikację miksu energetycznego i ograniczenie zanieczyszczenia powietrza.

Po trzecie, EBOiR będzie wspierać rozwój rynków kapitałowych i stworzenie stabilnych i odpornych struktur finansowania w sektorze bankowym.

EBOiR, działa w Polsce od 1991 roku, zainwestował dotąd 9 mld zł w 402 projekty. (PAP Biznes)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czego potrzebują samorządowcy? (11 grudnia 2018)100 mln zł na badania, rozwój i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań na Pomorzu (10 grudnia 2018)Poznań: Przybędzie 21 nowych autobusów elektrycznych (07 grudnia 2018)Kraje rozwijające się pytają, co z obiecanymi 100 mld dolarów? (06 grudnia 2018)Wpływy z opłat i kar środowiskowych wydawane niezgodnie z prawem (06 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
20 przykładów dobrych praktyk polskich gmin - pobierz Przewodnik ECO-MIASTO