Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale ds. Finansowania Infrastruktury i Funduszy Europejskich Urząd Morski w Gdyni
Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2018 - nowy raport IEO firmy Instytut Energetyki Odnawialnej

Wsparcie finansowe transformacji w kierunku zielonej gospodarki

a+a-    Powrót       12 kwietnia 2018       Zrównoważony rozwój   

Rada Dyrektorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju zatwierdziła nową strategię banku dla Polski na lata 2018-23 - podał EBOiR w komunikacie prasowym. Bank zamierza koncentrować się m.in. na wspieraniu konkurencyjności i transformacji w kierunku zielonej gospodarki.

Strategia banku zakłada trzy priorytety. Po pierwsze, chce się on koncentrować na wzmacnianiu konkurencyjności poprzez innowacje, komercjalizację i silniejsze powiązania globalne. EBOiR będzie m.in. wspierać rozwój przedsiębiorstw i ich ekspansję na rynkach krajowym i zagranicznych oraz zwiększony udział sektora prywatnego w sektorach zdominowanych przez państwo.

Po drugie, bank chce promować transformację w kierunku zielonej gospodarki. Będzie wspierać efektywność energetyczną, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, większą dywersyfikację miksu energetycznego i ograniczenie zanieczyszczenia powietrza.

Po trzecie, EBOiR będzie wspierać rozwój rynków kapitałowych i stworzenie stabilnych i odpornych struktur finansowania w sektorze bankowym.

EBOiR, działa w Polsce od 1991 roku, zainwestował dotąd 9 mld zł w 402 projekty. (PAP Biznes)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Centralny rejestr pieców i kotłów coraz bliżej (21 września 2018)Pomorskie: Ponad 60 mln zł na instalacje OZE (21 września 2018)Oświęcim: Blisko 9 mln zł na utworzenie parku (20 września 2018)Przydomowe oczyszczalnie ścieków z dofinansowaniem z RPO (19 września 2018)Innowacyjne Eco-Miasto 2018: Od energooszczędnych budynków po finansowanie miejskich inwestycji (17 września 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony