Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Płatny Staż w EkoDialog - Ochrona Środowiska EkoDialog

Wydłużony termin naboru wniosków na dofinansowanie termomodernizacji na Śląsku

a+a-    Powrót       30 lipca 2020       Budownictwo   

O miesiąc dłużej, czyli do 28 sierpnia 2020 r., można składać wnioski o wsparcie kompleksowej termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkaniowych w województwie śląskim z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Aplikować w konkursie, oprócz samorządów, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, mogą po raz pierwszy - spółki Skarbu Państwa prowadzące działalność mieszkaniową.

Czytaj: Do banku po wiedzę? Wspólnoty mieszkaniowe mogą uzyskać wsparcie w termomodernizacji

Przedłużenie terminu naboru wniosków o dofinansowanie w konkursie ogłoszonym w marcu 2020 r., to odpowiedź na prośby potencjalnych wnioskodawców kierowane do instytucji organizującej konkurs – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w związku z obecną sytuacją epidemiczną.

Nowy termin składania wniosków upływa więc 28 sierpnia 2020 r. Szczegóły i niezbędne dokumenty aplikacyjne można znaleźć na stronie konkursu(1).

W 2019 r. zawarto 70 umów o dofinansowanie

W konkursie ogłoszonym w 2019 r. WFOŚiGW w Katowicach zawarł 70 umów o dofinansowanie. Ponad 169 mln zł środków unijnych trafi do samorządów, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) w ramach poddziałania 1.7.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych w województwie śląskim. Efektem realizacji tych projektów będzie nie tylko poprawa jakości powietrza na Śląsku, ale również mniejsze rachunki za ogrzewanie dla mieszkańców.

Poddziałanie 1.7.1 POIiŚ to również jedno z przedsięwzięć na rzecz walki ze smogiem w ramach Programu dla Śląska. Program ten stanowi jeden z kluczowych projektów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Źródło: MFiPR

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Przypisy

1/ Link do strony konkursu tutaj:
http://www.pois.gov.pl/nabory/17-kompleksowa-likwidacja-niskiej-emisji-na-terenie-wojewodztwa-slaskiego-171-wspieranie-efektywnosci-energetycznej-w-budynkach-mieszkalnych-w-konurbacji-slasko-dabrowskiej/

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Mobilne biura programu „Czyste Powietrze” ruszają w trasę po Śląsku i Małopolsce (09 lipca 2020)Garwolin: 2 mln zł dotacji na termomodernizację szpitala (06 lipca 2020)Ruszył nabór dla opolskich firm stawiających na oszczędności energii (22 czerwca 2020)Łódzkie: Ponad 60 mln zł na termomodernizację obiektów w regionie (12 czerwca 2020)Rybnik zamierza skorzystać z programu Stop Smog (22 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony