Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor ds. księgowych w projekcie LIFE16 NAT/PL/000766 pn. Ochrona siedlisk ptaków wodnobłotnych w Dolinie Górnej Wisły RDOŚ w Krakowie
Zestaw Czyste Powietrze firmy Columbus Energy

Wygraj 30 tys. euro w konkursie dla start-upów cleantech

a+a-    Powrót       04 kwietnia 2018       Energia   

Tylko do 19. kwietnia przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej edycji PowerUp!, konkursu dla start-upów z 24 krajów Europy Środkowej. W związku z dużym zainteresowaniem, InnoEnergy - organizator konkursu, zwiększa sumę głównej nagrody pieniężnej z 20 do 30 tysięcy euro.

Głównym obszarem konkursu jest sektor energii i cleantech, ale poszukiwane są również rozwiązania z zakresu mobility, cyber security, smart city oraz technologie ograniczające emisję szkodliwych pyłów do atmosfery. Oprócz wspomnianej wcześniej nagrody głównej - 30 tys. euro, przewidziane są też nagrody finansowe za drugie (10 tys. euro) i trzecie (5 tys. euro) miejsce. Autorzy najciekawszych projektów zostaną zaproszeni do prestiżowego akceleratora InnoEnergy: Highway®, oferującego finansowanie do 150 tys. euro.

Jak tłumaczy Jakub Miler, CEO InnoEnergy Central Europe, udział w konkursie stwarza najlepszym uczestnikom możliwość skorzystania z unikatowego know-how InnoEnergy. – Różnimy się od innych narzędzi inwestujących w start-upy tym, że nie tylko zajmujemy się finansowaniem, ale wspieramy dane projekty do momentu ich komercjalizacji. Oferujemy usługi związane np. z budowaniem zespołu, szkoleniami, coachingiem, mentoringiem. Poza tym ułatwiamy dotarcie do zewnętrznych instytucji finansujących, pomagamy we współpracy z sieciami venture capital, zajmujemy się też rozwojem samego produktu – współpracujemy z instytutami badawczymi i uczelniami, dlatego jesteśmy w stanie zaprosić do kooperacji inżynierów i technologów z różnych dziedzin. Chwalimy się tym, że wspieramy taki start-up także w poszukiwaniu pierwszych klientów – wyjaśnia.

Łukasz Świercz, Business Creation Officer w InnoEnergy, podkreśla, że PowerUp! to też okazja, by przyczynić się do poprawy stanu środowiska oraz jego ochrony. Taką szansę uzyskali laureaci poprzednich edycji konkursu, którzy z powodzeniem rozwijają i komercjalizują swoje rozwiązania. Przykładem może być opracowany przez polski zespół Bin-e - inteligentny kosz na śmieci, który sam rozpoznaje i sortuje odpady komunalne. Do tej pory start-up sprzedał w Polsce ponad 100 urządzeń, a niedawno zyskał dofinansowanie w wysokości niemal 500 000€.

W maju uczestnicy PowerUp! wezmą udział w Bootcampach i finałach krajowych. Ich zwycięzcy zostaną zaproszeni do Pragi na finałowe Bootcampy z europejskimi mentorami oraz Wielki Finał, który odbędzie się 19. czerwca. Aby wziąć udział w konkursie należy mieć prototyp i wypełnić formularz na stronie: www.powerup.innoenergy.com

Źródło: innoenergy

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Innowacyjne start-upy mogą zmienić świat (12 kwietnia 2019)Masz pomysł? Od 1 kwietnia ruszył nowy nabór startupów energetycznych (08 kwietnia 2019)Seminarium „Blockchain w Energetyce” w kwietniu w Warszawie (26 marca 2019)Baterie na elektrolit stały uniezależnią branżę pojazdów elektrycznych od kobaltu (06 marca 2019)20 mln zł na pożyczki dla start-upów (06 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony