Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
ECOPanel: nowoczesny system do zbierania i analizowania danych nt. zużycia energii firmy Engie
Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2018 - nowy raport IEO firmy Instytut Energetyki Odnawialnej

Wyniki trzech kolejnych aukcji OZE

a+a-    Powrót       28 listopada 2018       Energia   

W dniach 15, 19 i 20 listopada 2018 r. przeprowadzono trzy aukcje na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.

15 listopada br. odbyła się aukcja „AZ/9/2018”. W aukcji mogli wziąć udział wytwórcy energii elektrycznej w instalacjach odnawialnego źródła energii o mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 1 MW wykorzystujących energię wiatru albo promieniowania słonecznego, w których nie wytworzono dotychczas energii elektrycznej. Liczba ofert, które wygrały aukcję: 554.

19 listopada br. odbyła się aukcja „AZ/12/2018”. W aukcji mogli wziąć udział wytwórcy energii elektrycznej w instalacjach odnawialnego źródła energii o mocy zainstalowanej elektrycznej powyżej 1 MW wykorzystujących hydroenergię, biopłyny, geotermię albo wiatr na morzu, w których nie wytworzono dotychczas energii elektrycznej. Liczba ofert, które wygrały aukcję: 5.

20 listopada br. odbyła się aukcja „AZ/13/2018”. W aukcji mogli wziąć udział wytwórcy energii elektrycznej w instalacjach odnawialnego źródła energii o mocy zainstalowanej elektrycznej większej niż 1 MW wykorzystujących biogaz rolniczy, w których nie wytworzono dotychczas energii elektrycznej. Liczba ofert, które wygrały aukcję: 3.

Więcej o wynikach aukcji OZE na stronie internetowej URE.

Źródło: URE

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Mapa potencjału solarnego dla Rudy Śląskiej jest dostępna (07 grudnia 2018)Nawet 4 mln domów zasilanych energią z wiatru, za 8 lat w Polsce (06 grudnia 2018)Dotacje dla przedsiębiorców na Świadectwa Weryfikacji innowacyjnych technologii (05 grudnia 2018)Budżet UE będzie mocno wspierał transformację energetyczną (05 grudnia 2018)Stowarzyszenia branżowe będą wspierać realizację programu Czyste Powietrze (28 listopada 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony