Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pracownik techniczny/Kierowca kat. C Eneris Surowce S.A.
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

Podtrzymany wyrok ws. nielegalnego postępowania z odpadami

a+a-    Powrót       14 listopada 2019       Odpady   

Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, który uznał byłego reprezentanta Polski i zawodnika Ruchu Chorzów Mariusza Ś. za winnego nielegalnego postępowania z odpadami.

Jak poinformował rzecznik opolskiego Sądu Okręgowego sędzia Daniel Kliś, rozprawa apelacyjna dotyczyła dwóch mieszkańców województwa śląskiego: Mariusza Ś. i Witolda W., którzy w okolicy Głuchołaz urządzili nielegalne składowisko odpadów. Według ustaleń śledztwa, zwieziono tam blisko trzysta ton odpadów.

Sąd Rejonowy w Prudniku skazał Mariusza Ś. na karę grzywny 10 tysięcy złotych, a jego wspólnika - na 6 tys. zł. Obydwaj mają także zapłacić po 2 tys. zł nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, który stał się prawomocny. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie Eco-Miasto? (05 grudnia 2019)Nowa-stara definicja odpadów zakaźnych (02 grudnia 2019)Rzecznik MŚP chce, by część firm wyłączyć z obowiązku wpisu do BDO (02 grudnia 2019)Ostatni moment na rejestrację w systemie BDO. Kogo dotyczy obowiązek? (29 listopada 2019)Debata po exposé premiera. Co posłowie mówią o środowisku? (26 listopada 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony