Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista z zakresu hydrologii w Dziale Baz Danych i Ekspertyz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB
Szkolenia w zakresie obowiązków środowiskowych oraz usługi konsultingowe firmy Ekodialog

Wody Polskie publikują wzory oświadczeń dla podmiotów obowiązanych do ponoszenia opłat za usługi wodne

a+a-    Powrót       11 grudnia 2018       Woda   

Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1722), która weszła w życie z dniem 20 września 2018 r., wprowadziła obowiązek składania oświadczeń za poszczególne kwartały przez podmioty obwiązane do ponoszenia opłat za usługi wodne. Oświadczenia te należy składać Zarządom Zlewni PGW Wody Polskie, jako jednostkom właściwym do ustalenia wysokości opłaty zmiennej oraz wysokości opłaty z tytułu chowu i hodowli ryb.

Zgodnie ze znowelizowanym art. 552 ustawy – Prawo wodne, oświadczenia należy składać w terminie 30 dni od dnia, w którym upływa dzień przypadający na koniec każdego kwartału. Po raz pierwszy podmioty złożą takie oświadczenia za czwarty kwartał 2018 r., w terminie 1 - 30 stycznia 2019 r. Wzory oświadczeń zostały dostosowane do rodzajów usług wodnych i są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Wód Polskich w dwóch formatach .docx i .pdf, w zależności od sposobu ich wypełniania.

Wzory oświadczeń składanych przez podmioty obowiązane do ponoszenia opłat za usługi wodne dostępne są na stronie internetowej KZGW.

Źródło: KZGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czterech zatrzymanych za nielegalne wyrzucanie odpadów (10 stycznia 2019)Śląsk jest skazany na wieczne odpompowywanie wody (04 stycznia 2019)O zrównoważonym zarządzaniu wodami opadowymi na konferencji w Gdańsku (28 grudnia 2018)Dr Kazimierz Koprowski nowym prezesem WFOŚiGW w Krakowie (27 grudnia 2018)Mazurek na COP24: 68 polskich podmiotów w EMAS (14 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony