Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor wojewódzki ds. ochrony przed powodzią i awarii technicznych Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu
Referendarz ds. ocen stanu wód Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie

Wody Polskie publikują wzory oświadczeń dla podmiotów obowiązanych do ponoszenia opłat za usługi wodne

a+a-    Powrót       11 grudnia 2018       Woda   

Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1722), która weszła w życie z dniem 20 września 2018 r., wprowadziła obowiązek składania oświadczeń za poszczególne kwartały przez podmioty obwiązane do ponoszenia opłat za usługi wodne. Oświadczenia te należy składać Zarządom Zlewni PGW Wody Polskie, jako jednostkom właściwym do ustalenia wysokości opłaty zmiennej oraz wysokości opłaty z tytułu chowu i hodowli ryb.

Zgodnie ze znowelizowanym art. 552 ustawy – Prawo wodne, oświadczenia należy składać w terminie 30 dni od dnia, w którym upływa dzień przypadający na koniec każdego kwartału. Po raz pierwszy podmioty złożą takie oświadczenia za czwarty kwartał 2018 r., w terminie 1 - 30 stycznia 2019 r. Wzory oświadczeń zostały dostosowane do rodzajów usług wodnych i są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Wód Polskich w dwóch formatach .docx i .pdf, w zależności od sposobu ich wypełniania.

Wzory oświadczeń składanych przez podmioty obowiązane do ponoszenia opłat za usługi wodne dostępne są na stronie internetowej KZGW.

Źródło: KZGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Grzegorz Puda nowym wiceministrem inwestycji i rozwoju (16 lipca 2019)Katowice będą ubiegać się o tytuł Zielonej Stolicy Europy (11 czerwca 2019)Marcin Ociepa Sekretarzem Stanu w MPiT (05 czerwca 2019)Zielona fala w Parlamencie Europejskim (28 maja 2019)Nowy wiceminister infrastruktury (09 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony