Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. Ochrony środowiska PNBU
Systemy IT do gospodarowania odpadami firmy darsoft.pl

Sprawdź zakłady importujące odpady z zagranicy

a+a-    Powrót       18 lipca 2019       Odpady   

Dane na temat zakładów importujących lub zamierzających importować odpady z zagranicy są jawne i publicznie dostępne dla każdego na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, gdzie umieszczony jest rejestr zgłoszeń i decyzji w zakresie transgranicznego przemieszczania odpadów.

Każdy zakład, który przywozi lub przywoził w ostatnich latach odpady z zagranicy, jest tam wymieniony z nazwy i adresu. Rejestr zawiera zarówno dane o zakończonych, jak i toczących się postępowaniach. To, że dana firma znajduje się w rejestrze, nie oznacza, iż faktycznie była odbiorcą odpadów z zagranicy na podstawie decyzji GIOŚ. Rejestr zawiera bowiem również informacje o postępowaniach, które zakończyły się sprzeciwem inspekcji (to te, gdzie w kolumnach „okres ważności decyzji” są kreski zamiast dat). Ponadto niektóre zakłady, pomimo uzyskania zezwolenia, nie wykorzystały jego limitów. Wszystkie postępowania GIOŚ są ujęte w rejestrze, a warunkiem importu jest dokonanie odzysku odpadów w procesie przetwarzania.

Zobacz Rejestr TPO: www.gios.gov.pl/pl/rejestry

Źródło: GIOŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Platforma Handlu Odpadami i Surowcami Wtórnymi na giełdzie - strategia czy mrzonki? (16 stycznia 2020)Premier odwołał wiceministra klimatu Sławomira Mazurka (09 stycznia 2020)Do 30 czerwca ewidencja odpadów będzie mogła być prowadzona poza BDO, czyli w wersji papierowej (02 stycznia 2020)Co w praktyce oznacza dla użytkownika tryb produkcyjny pełnej wersji BDO? (17 grudnia 2019)Zwrot akcji w sprawie listy odpadów wyłączonych z BDO – sobotni projekt rozporządzenia (16 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony