Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
26.02.2021 26 lutego 2021

Decyzja o zgodzie na budowę tzw. zamku w Stobnicy ważna choć wydana z naruszeniem prawa

   Powrót       01 grudnia 2020       Planowanie przestrzenne   

Wojewoda wielkopolski uznał ważność zgody na budowę tzw. zamku w Stobnicy, choć przeprowadzone postępowanie wykazało, że decyzja starosty obornickiego została wydana z naruszeniem prawa – poinformował w poniedziałek Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazał, że wojewoda wielkopolski przeprowadził postępowanie administracyjne ws. wydania zgody na budowę tzw. zamku w Stobnicy (pow. obornicki) w związku ze sprzeciwem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i wnioskiem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. - Decyzja wojewody zapadła 30 listopada – poinformował. - W toku postępowania służby wojewody potwierdziły naruszenie prawa przez starostę obornickiego w części zarzutów prokuratora. Starosta wydał decyzję, pomimo że inwestor nie przedłożył decyzji środowiskowej dla projektowanych parkingów i nie potwierdził prawa inwestora do dysponowania Kanałem Kończak na cele budowalne – podał Stube, dodając, że wymieniony ciek wodny należy do skarbu państwa.

Czytaj też: Zatrzymania w związku z budową zamku w Stobnicy

Stube wyjaśnił, że podczas analizy prowadzonej przez służby wojewody pod uwagę zostały wzięte takie okoliczności, jak: naczelna zasada trwałości decyzji administracyjnych, ugruntowane orzecznictwo sądów administracyjnych, nowelizacja prawa budowlanego, nieodwracalność skutków dla środowiska przyrodniczego i upływ czasu od wydania decyzji. - Okoliczności te nie pozwalają na stwierdzenie nieważności i wstrzymanie decyzji starosty obornickiego – poinformował Stube. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Sosnowiec: Miasto dokończy modernizację oświetlenia ulicznego za 15,6 mln zł (23 lutego 2021)Strategia rozwoju gminy – od koncepcji do realizacji (02 lutego 2021)Czy ziści się czarny scenariusz i za 100 lat historyczna część Gdańska znajdzie się pod wodą? (29 stycznia 2021)W Poznaniu powstał zespół ds. zielonych dachów i ogrodów wertykalnych (11 stycznia 2021)Sześcioro oskarżonych ws. tzw. zamku w Stobnicy (05 stycznia 2021)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony