Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. ochrony środowiska Pracownia Analiz Środowiskowych EKOVENTUS - Szymańczyk i Węclews
Unikalna oczyszczalnia Bio Solid firmy BAMARTECH

Podejrzany o niewłaściwe postępowanie ze ściekami został zatrzymany

a+a-    Powrót       07 lutego 2019       Woda   

Policjanci z podpoznańskich Pobiedzisk zatrzymali 40-letniego mężczyznę, podejrzanego o zanieczyszczanie środowiska ściekami. Mężczyzna najpierw odebrał ścieki z dwóch domów, a następnie przyjechał do kolejnej posesji i tam wpompował nieczystości do systemu kanalizacji.

Jak poinformowała poznańska policja, funkcjonariusze z Komisariatu w Pobiedziskach prowadzą sprawę dotyczącą „nieuprawnionego wylewania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych”.

Oficer prasowy poznańskiej policji tłumaczył, że spółka Aquanet od jakiegoś czasu podejrzewała, że może dochodzić do świadomego zanieczyszczania systemów kanalizacyjnych.

- Policjanci z Pobiedzisk zostali poinformowani przez wynajętych przez firmę detektywów, że na terenie jednej z posesji kierowca obsługujący pojazd do przewozu nieczystości, miał się ich bezprawnie pozbyć, wylewając je do kanalizacji. Policjanci przyjechali na miejsce i zatrzymali kierowcę – podała policja.

W trakcie wyjaśniania tej sprawy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna najpierw odebrał ścieki z dwóch domów, a następnie przyjechał do kolejnej lokalizacji i tam wpompował całość do systemu kanalizacji. Zatrzymany 40-latek tłumaczył później, że „chciał w ten sposób udrożnić rury u znajomego, który miał mieć problem ze swoją instalacją”.

Mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, za który grozi kara ograniczenia wolności i wysoka grzywna. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

PPP w Mławie: oczyszczalnia to nie wszystko (12 lipca 2019)Burmistrz Mławy o oczyszczalni w formule PPP: myślimy perspektywicznie (03 lipca 2019)We wrześniu 13. Konferencja Metody zagospodarowania osadów ściekowych (03 lipca 2019)Wody Polskie nie nałożyły zobowiązań na Saur Neptun Gdańsk (02 lipca 2019)Odzysk wody ze ścieków komunalnych w celach rolniczych (28 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony