Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. Kontraktów SUEZ Polska Sp. z o.o.
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska

Zatrzymano transport odpadów z Czech

a+a-    Powrót       04 marca 2019       Odpady   

Funkcjonariusze opolskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali na polsko-czeskim przejściu granicznym ciężarówkę, którą próbowało wwieźć do Polski nielegalny transport odpadów.

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu, do zatrzymania doszło na polsko-czeskim przejściu granicznym w Trzebini. Uwagę funkcjonariuszy z Kędzierzyna-Koźla zwrócił zestaw ciężarowy należący do czeskiego przewoźnika, który wjechał na teren Polski.

Na naczepie zestawu znaleziono ładunek komunalnych odpadów pochodzących ze ścieków. Kontrola dokumentów wykazała, że kierowca nie miał wymaganych prawem zezwoleń na międzynarodowy przewóz odpadów.

Ciągnik wraz z naczepą został zatrzymany na parkingu strzeżonym do czasu zapłacenia przez przewoźnika kaucji, wobec którego wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 12 tysięcy złotych.

O próbie nielegalnego wwiezienia odpadków poinformowano Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

GIS przypomina podstawowe zasady zapobiegania zakażeniom mikrobiologicznym żywności (21 marca 2019)TSUE odrzucił skargę ws. zwrotu transportu odpadów z Polski do Czech (15 marca 2019)NIK na czele międzynarodowej kontroli przewozu niebezpiecznych odpadów (11 marca 2019)Funkcjonariusze KAS udaremnili wwóz do kraju 65 ton odpadów (07 marca 2019)Plażowy recykling statków europejskim wyrzutem sumienia. Polska pracuje nad rozwiązaniem (06 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony