Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. rozliczeń klientów korporacyjnych SUEZ Polska Sp. z o.o.
Najszerszy wybór podestów i podnośników koszowych firmy ROTHLEHNER

Zatrzymano transport odpadów z Czech

a+a-    Powrót       04 marca 2019       Odpady   

Funkcjonariusze opolskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali na polsko-czeskim przejściu granicznym ciężarówkę, którą próbowało wwieźć do Polski nielegalny transport odpadów.

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu, do zatrzymania doszło na polsko-czeskim przejściu granicznym w Trzebini. Uwagę funkcjonariuszy z Kędzierzyna-Koźla zwrócił zestaw ciężarowy należący do czeskiego przewoźnika, który wjechał na teren Polski.

Na naczepie zestawu znaleziono ładunek komunalnych odpadów pochodzących ze ścieków. Kontrola dokumentów wykazała, że kierowca nie miał wymaganych prawem zezwoleń na międzynarodowy przewóz odpadów.

Ciągnik wraz z naczepą został zatrzymany na parkingu strzeżonym do czasu zapłacenia przez przewoźnika kaucji, wobec którego wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 12 tysięcy złotych.

O próbie nielegalnego wwiezienia odpadków poinformowano Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kanada przeznaczy 1,14 mln dol. kanadyjskich na transport odpadów z Filipin (24 maja 2019)Napięcie pomiędzy Ottawą i Manilą rośnie. Prezydent Filipin nakazał odesłanie spornych odpadów do Kanady (23 maja 2019)Filipiny wycofują dyplomatów z Kanady z powodu nieodebranych odpadów (16 maja 2019)TripleCOP w Genewie z akcentem na odpady z tworzyw sztucznych (14 maja 2019)Kowalczyk: Tylko w tym roku wywieziono z Polski prawie 3,8 tys. ton nielegalnych odpadów (23 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony