Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Młodszy analityk rynków energii elektrycznej i ciepła Instytut Energetyki Odnawialnej
Aplikacja Isover, czyli jak zrozumieć i obliczyć swoje potrzeby izolacyjne firmy Saint-Gobain

Minister energii powołał zespół ds. wdrożenia ustawy o cenach prądu

a+a-    Powrót       10 stycznia 2019       Energia   

Minister energii Krzysztof Tchórzewski podpisał we wtorek zarządzenie powołujące Zespół do spraw wdrożenia rozwiązań funkcjonalnych dla odbiorców energii elektrycznej, wprowadzonych ustawą ws. cen prądu z 28 grudnia 2018 r. - poinformowało w środę Ministerstwo Energii.

Jak wyjaśniło ME, głównym zadaniem Zespołu będzie "przygotowanie mechanizmów i narzędzi służących do wdrożenia przepisów ustawy". Dotyczy to m.in. zawartych umów, również na podstawie przepisów o zamówieniach publicznych.

W skład Zespołu wejdą przedstawiciele Ministerstwa Energii, Urzędu Regulacji Energetyki, Urzędu Zamówień Publicznych, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz reprezentanci stowarzyszeń sprzedawców i dystrybutorów energii elektrycznej.

Zgodnie z ustawą z 28 grudnia 2018 r. sprzedawcy energii elektrycznej do odbiorców końcowych w roku 2019 są zobowiązani do zaoferowania cen na poziomie z połowy 2018 roku. Ustawa przewiduje, że umowy zawarte w II połowie 2018 r., jeżeli przewidują podwyżki cen energii elektrycznej - muszą być zmienione do 31 marca 2019 r. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Roszkowski: W PEP 2040 nikt nie policzył kosztów wytwarzania energii (18 stycznia 2019)URE: parametry aukcji OZE nie są optymalnie dobierane (18 stycznia 2019)Dlaczego i o ile wzrosną opłaty za odbiór odpadów? (15 stycznia 2019)Prezes URE zwrócił się do ME z wnioskiem o pilną nowelizację ustawy o cenach energii (15 stycznia 2019)Zarząd woj. pomorskiego zaapelował o pilną obniżkę stawek za prąd (08 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony