Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista ds. windykacji należności Skarbu Państwa Urząd Regulacji Energetyki
GoBloo firmy Columbus Energy

Minister energii powołał zespół ds. wdrożenia ustawy o cenach prądu

a+a-    Powrót       10 stycznia 2019       Energia   

Minister energii Krzysztof Tchórzewski podpisał we wtorek zarządzenie powołujące Zespół do spraw wdrożenia rozwiązań funkcjonalnych dla odbiorców energii elektrycznej, wprowadzonych ustawą ws. cen prądu z 28 grudnia 2018 r. - poinformowało w środę Ministerstwo Energii.

Jak wyjaśniło ME, głównym zadaniem Zespołu będzie "przygotowanie mechanizmów i narzędzi służących do wdrożenia przepisów ustawy". Dotyczy to m.in. zawartych umów, również na podstawie przepisów o zamówieniach publicznych.

W skład Zespołu wejdą przedstawiciele Ministerstwa Energii, Urzędu Regulacji Energetyki, Urzędu Zamówień Publicznych, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz reprezentanci stowarzyszeń sprzedawców i dystrybutorów energii elektrycznej.

Zgodnie z ustawą z 28 grudnia 2018 r. sprzedawcy energii elektrycznej do odbiorców końcowych w roku 2019 są zobowiązani do zaoferowania cen na poziomie z połowy 2018 roku. Ustawa przewiduje, że umowy zawarte w II połowie 2018 r., jeżeli przewidują podwyżki cen energii elektrycznej - muszą być zmienione do 31 marca 2019 r. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

ME opublikowało projekt rozporządzenia do ustawy o cenach prądu. Konsultacje do poniedziałku (15 marca 2019)Ministerstwo Energii obawia się "nadwsparcia" OZE w Polsce (07 marca 2019)Prezydent podpisał nowelizację ustawy o cenach prądu (05 marca 2019)PSE: aukcja główna rynku mocy na rok 2024 zaplanowana na 12 grudnia (28 lutego 2019)MPiT: 25 proc. przychodów ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 na rekompensaty (28 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony