Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Konkurs na stanowisko adiunkta (inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB
Smart Room Heating - aplikacja, która wspiera wydajność pomp ciepła firmy Glen Dimplex Polska

Minister energii powołał zespół ds. wdrożenia ustawy o cenach prądu

a+a-    Powrót       10 stycznia 2019       Energia   

Minister energii Krzysztof Tchórzewski podpisał we wtorek zarządzenie powołujące Zespół do spraw wdrożenia rozwiązań funkcjonalnych dla odbiorców energii elektrycznej, wprowadzonych ustawą ws. cen prądu z 28 grudnia 2018 r. - poinformowało w środę Ministerstwo Energii.

Jak wyjaśniło ME, głównym zadaniem Zespołu będzie "przygotowanie mechanizmów i narzędzi służących do wdrożenia przepisów ustawy". Dotyczy to m.in. zawartych umów, również na podstawie przepisów o zamówieniach publicznych.

W skład Zespołu wejdą przedstawiciele Ministerstwa Energii, Urzędu Regulacji Energetyki, Urzędu Zamówień Publicznych, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz reprezentanci stowarzyszeń sprzedawców i dystrybutorów energii elektrycznej.

Zgodnie z ustawą z 28 grudnia 2018 r. sprzedawcy energii elektrycznej do odbiorców końcowych w roku 2019 są zobowiązani do zaoferowania cen na poziomie z połowy 2018 roku. Ustawa przewiduje, że umowy zawarte w II połowie 2018 r., jeżeli przewidują podwyżki cen energii elektrycznej - muszą być zmienione do 31 marca 2019 r. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Magazyny ciepła tysiąc razy tańsze niż magazyny energii elektrycznej (12 czerwca 2019)Tania alternatywa dla skazanych na szamba? (10 czerwca 2019)Do Sejmu wpłynął projekt zmieniający ustawę o cenach prądu (10 czerwca 2019)Samorządy będą miały 28 dni na złożenie oświadczenia (10 czerwca 2019)Ceny referencyjne energii elektrycznej z OZE w 2019 r. (05 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony