Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Prawo ochrony środowiska - prestiżowe studia podyplomowe Uczelnia Łazarskiego

Konkurs "Zielone czeki" na Śląsku w nowej formule

a+a-    Powrót       06 marca 2020       Zrównoważony rozwój   

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu „Zielone czeki”. W tym roku wyróżnienia, wręczane od 26 lat za działalność na rzecz ochrony środowiska, będą przyznawane w nowej formule.

- Uznaliśmy, że przyszedł czas na kilka istotnych zmian. Najważniejsze dotyczą regulaminu i uczestników konkursu. Wprowadzamy nowe kategorie, mamy też zupełnie nowe logo konkursu – poinformował w czwartek prezes katowickiego Funduszu Tomasz Bednarek. W tym roku nagrody za działalność na rzecz ochrony środowiska w woj. śląskim będą przyznawane w pięciu kategoriach: Ekologiczna osobowość roku, Ekogmina roku, Najaktywniejsza gmina roku walcząca ze smogiem i niską emisją, Inwestycja proekologiczna oraz Programy i akcje na rzecz ochrony przyrody i edukacji ekologicznej.

Zgodnie ze zmienionym regulaminem, w konkursie mogą teraz wziąć udział już nie tylko osoby fizyczne, ale również gminy, jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe. - W swoich działaniach na rzecz ochrony środowiska w wielu przypadkach wyróżniają się już nie tylko pojedyncze osoby. Dlatego postanowiliśmy, że również takie działania będziemy doceniać i nagradzać. Stąd nowe kategorie i „Zielone czeki" także dla gmin, przedsiębiorstw czy organizacji – wyjaśnił prezes.

Zgłoszenia do 31 marca br.

Nagrodami w konkursie są „Zielone czeki” o wartości - w zależności od kategorii - od 10 do 25 tys. zł, a także statuetki i dyplomy honorowe. Zgłoszenia do konkursu wraz z wnioskiem i uzasadnieniem można przesłać listem poleconym, kurierem bądź dostarczyć osobiście do siedziby WFOŚiGW w Katowicach do 31 marca tego roku. Laureatów poznamy 22 kwietnia podczas uroczystej Gali „Zielonych czeków”. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.wfosigw.katowice.pl.

Pierwsze „Zielone czeki” z okazji Dnia Ziemi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał w 1994 roku. Od tego czasu łączna wysokość przyznanych nagród przekroczyła 2,5 mln zł. Wśród dotychczasowych laureatów są pasjonaci ochrony środowiska - m.in. naukowcy, nauczyciele, dziennikarze, przedsiębiorcy. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

PowerUp! 2020: Folia z wełny, przekształcanie wibracji w fabrykach w energię i komunikacja człowieka z maszyną (01 lipca 2020)Blisko 1 tys. instalacji OZE powstanie w Tychach przy unijnym wsparciu (26 czerwca 2020)60 mln zł unijnych dotacji na gospodarowanie wodami opadowymi (09 czerwca 2020)Wkrótce nabór wniosków o dofinansowanie unijne na gospodarowanie wodami opadowymi i gospodarkę odpadami (09 czerwca 2020)Kongres w wersji ONLINE. Smart City w czasie pandemii (08 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony