Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Konkurs "Zielone czeki" na Śląsku w nowej formule

a+a-    Powrót       06 marca 2020       Zrównoważony rozwój   

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu „Zielone czeki”. W tym roku wyróżnienia, wręczane od 26 lat za działalność na rzecz ochrony środowiska, będą przyznawane w nowej formule.

- Uznaliśmy, że przyszedł czas na kilka istotnych zmian. Najważniejsze dotyczą regulaminu i uczestników konkursu. Wprowadzamy nowe kategorie, mamy też zupełnie nowe logo konkursu – poinformował w czwartek prezes katowickiego Funduszu Tomasz Bednarek. W tym roku nagrody za działalność na rzecz ochrony środowiska w woj. śląskim będą przyznawane w pięciu kategoriach: Ekologiczna osobowość roku, Ekogmina roku, Najaktywniejsza gmina roku walcząca ze smogiem i niską emisją, Inwestycja proekologiczna oraz Programy i akcje na rzecz ochrony przyrody i edukacji ekologicznej.

Zgodnie ze zmienionym regulaminem, w konkursie mogą teraz wziąć udział już nie tylko osoby fizyczne, ale również gminy, jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe. - W swoich działaniach na rzecz ochrony środowiska w wielu przypadkach wyróżniają się już nie tylko pojedyncze osoby. Dlatego postanowiliśmy, że również takie działania będziemy doceniać i nagradzać. Stąd nowe kategorie i „Zielone czeki" także dla gmin, przedsiębiorstw czy organizacji – wyjaśnił prezes.

Zgłoszenia do 31 marca br.

Nagrodami w konkursie są „Zielone czeki” o wartości - w zależności od kategorii - od 10 do 25 tys. zł, a także statuetki i dyplomy honorowe. Zgłoszenia do konkursu wraz z wnioskiem i uzasadnieniem można przesłać listem poleconym, kurierem bądź dostarczyć osobiście do siedziby WFOŚiGW w Katowicach do 31 marca tego roku. Laureatów poznamy 22 kwietnia podczas uroczystej Gali „Zielonych czeków”. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.wfosigw.katowice.pl.

Pierwsze „Zielone czeki” z okazji Dnia Ziemi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał w 1994 roku. Od tego czasu łączna wysokość przyznanych nagród przekroczyła 2,5 mln zł. Wśród dotychczasowych laureatów są pasjonaci ochrony środowiska - m.in. naukowcy, nauczyciele, dziennikarze, przedsiębiorcy. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Promowanie działań zmniejszających odpływ biogenów do wód celem konkursu Rolnik Roku Regionu Morza Bałtyckiego (02 kwietnia 2020)Ministerstwo klimatu ogłasza konkurs dla miast – „Lider w kategorii” (23 marca 2020)Małopolskie: Nowy program dla gmin "Małopolska deszczówka" (23 marca 2020)Organizacje pozarządowe do 3 kwietnia mogą wysyłać zgłoszenia do V edycji konkursu Małopolska Pszczoła (16 marca 2020)Polska Grupa Górnicza wybuduje trzy kolejne instalacje fotowoltaiczne za 94 mln zł (13 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony