Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Praktyki – analizy przestrzenne w oparciu o oprogramowanie GIS Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód firmy Arcadis

Europejczycy zużywają trzy razy więcej wody niż potrzebują

a+a-    Powrót       25 stycznia 2019       Woda   

Średnio 144 litrów wody słodkiej na osobę dziennie jest dostarczanych do użytku domowego w Europie. Jest to ilość wody trzy razy większa niż niezbędna do zaspokojenia podstawowych potrzeb ludzkich. Aby tę wodę zaoszczędzić, wystarczy wprowadzić w swoje codzienne życie kilka prostych zasad, których przykłady zostały przedstawione w infografice przygotowanej przez Europejską Agencję Środowiska.

Druga część infografiki dotyczy wykorzystania wody nie tylko przez gospodarstwa domowe, ale w całej europejskiej gospodarce. Same gospodarstwa domowe zużywają bowiem niewiele ponad 10 proc. wody zużywanej w Europie. Najmniej zużywa sektor usług (ponad 2 proc.), a najwięcej rolnictwo – 40 proc. Co więcej, ilość pobieranej wody słodkiej zmienia się na przestrzeni roku.

Więcej w infografice.

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Co łączy wodociągi w Polsce i Dubaju? Technologia smart (23 maja 2019)ARiMR ułatwi przygotowanie planów, które ograniczą przesadne nawożenie azotem (02 maja 2019)Raport o stanie gminy to znacznie więcej niż tylko statystyka (30 kwietnia 2019)Raport NIK: hałdy pogórniczych odpadów nadal nierozwiązanym problemem (30 kwietnia 2019)Międzynarodowy protest przeciw powiększaniu kopalni Turów (29 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony