Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. modelowania hydraulicznego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód firmy Arcadis

Europejczycy zużywają trzy razy więcej wody niż potrzebują

a+a-    Powrót       25 stycznia 2019       Woda   

Średnio 144 litrów wody słodkiej na osobę dziennie jest dostarczanych do użytku domowego w Europie. Jest to ilość wody trzy razy większa niż niezbędna do zaspokojenia podstawowych potrzeb ludzkich. Aby tę wodę zaoszczędzić, wystarczy wprowadzić w swoje codzienne życie kilka prostych zasad, których przykłady zostały przedstawione w infografice przygotowanej przez Europejską Agencję Środowiska.

Druga część infografiki dotyczy wykorzystania wody nie tylko przez gospodarstwa domowe, ale w całej europejskiej gospodarce. Same gospodarstwa domowe zużywają bowiem niewiele ponad 10 proc. wody zużywanej w Europie. Najmniej zużywa sektor usług (ponad 2 proc.), a najwięcej rolnictwo – 40 proc. Co więcej, ilość pobieranej wody słodkiej zmienia się na przestrzeni roku.

Więcej w infografice.

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Niezabezpieczone ujęcie wody w Białych Błotach (28 marca 2019)Potencjał pomp ciepła jest dostrzegany w Polsce coraz częściej. Nie tylko w budownictwie (28 marca 2019)Bisfenol A nawet w sklepowych paragonach? Gdańsk na detoksie (19 marca 2019)MGMiŻŚ: będzie nowela ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę (06 marca 2019)Można zgłaszać uwagi w sprawie skuteczności unijnych dyrektyw wodnych (06 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony