Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Finansowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych

Filmowa Strefa Kariery Teraz Środowisko

12 października 2018

Nowość na targach!
Dziennik Teraz Środowisko zaprasza na nową odsłonę Strefy Kariery. W ramach targów Re-Energy, zaprezentujemy cykl krótkich filmów, pokazujących różne zawody oraz komentujących sytuację na rynku pracy w sektorze ochrony środowiska i energetyki odnawialnej.

Zobaczą Państwo typowy dzień pracy operatora spalarni odpadów, serwisanta turbin wiatrowych, audytora energetycznego czy kierownika oczyszczalni ścieków. Usłyszą Państwo rady ekspertów i rekruterów oraz prognozy dotyczące zatrudnienia, wyrażone przez osoby zarządzające firmami z zakresu OZE i ochrony środowiska.

Po godzinach spędzonych na sali wystawienniczej, będą Państwo mogli odpocząć w mroku sali kinowej i zainspirować się pracą specjalistów w różnych dziedzinach.

Projekcja filmów będzie się odbywała w sposób ciągły, z możliwością wejścia i wyjścia z sali kinowej w dowolnym momencie, w godzinach 10.30-16.00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapraszamy serdecznie!

PROGRAM PROJEKCJI

1. Portret pracownika: Operator sterowniczy spalarni odpadów
Reportaż opowiadający o niezbędnych kwalifikacjach, perspektywach rozwoju i typowym dniu pracy inżyniera w Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Poznaniu.

2. Głos branży: Jak rozpocząć udaną karierę w branży OZE?
Artur Krygier z firmy Freevolt radzi, jak wejść na rynek pracy w sektorze energetyki odnawialnej. Praktyczne wskazówki, które powinien sobie wziąć do serca każdy uczeń i student!

3. Portret pracownika: Gleboznawca
Jakość gleby i gruntów staje się coraz ważniejszym wyzwaniem środowiskowym. Dlatego gleboznawcy mogą liczyć się z dużą ilości pracy w nadchodzących latach. Reportaż pokazuje dzień pracy i zadania francuskiego gleboznawcy.

4. Głos branży: Energetyka wodna daje pasjonującą pracę inżynierom różnych specjalizacji
Michał Kubecki z Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych opowiada, że pod planem budowy jednej elektrowni wodnej podpisuje się czasem nawet 16 specjalistów. Biorąc pod uwagę fakt, że Polska zagospodarowała zaledwie 17% potencjału w tej dziedzinie, energetyka wodna stwarza ciekawa perspektywy zatrudnienia dla wielu osób.

5. Portret pracownika: Kierownik oczyszczalni ścieków
Za co odpowiedzialny jest kierownik oczyszczalni ścieków? Jakie powinien skończyć studia? Co powinien umieć? Reportaż zrealizowany w oczyszczalni ścieków miejskich w Mławie.

6. Rekruter radzi: Trzeba się specjalizować i wiedzieć, czego się chce
Wypowiedź Pawła Bechcińskiego, ówczesnego Dyrektora ds. Personalnych SUEZ Polska, który pokazuje punkt widzenia rekrutera i rozdźwięk miedzy oczekiwaniami pracodawcy i kandydata.

7. Portret pracownika: Serwisant elektrowni wiatrowych
Istniejące elektrownie wiatrowe wymagają regularnej konserwacji i serwisowania. Osoby wykonujące tę pracę muszą mieć uprawnienia wysokościowe, gdyż wspinają się na wysokość ponad 50 m. Na czym polega praca serwisanta? Jakie są jej zalety? Odpowiedzi może znaleźć w zrealizowanym we Francji reportażu. Uwaga na zawroty głowy!

8. Głos branży: Biogaz rolniczy to perspektywa tysięcy miejsc pracy dla najróżniejszych specjalistów
Projektanci instalacji, technolodzy, nawozowcy, gazownicy, energetycy, biotechnolodzy… Sylwia Koch-Kopyszko, prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego, pokazuje wieloaspektowość rynku pracy w branży biogazowej, której nieustannie potrzeba nowych pracowników.

9. Portret Pracownika: Audytor energetyczny
Termomodernizacja starych budynków jest koniecznością, a remonty widać na każdym kroku. Zanim jednak dojdzie do renowacji, niezbędny jest audyt energetyczny. Na czym on polega? Jak wygląda praca audytora? Co musi on wiedzieć, by dokonać wiarygodnej analizy? Reportaż filmowy zrealizowany w jednej z francuskich wspólnot mieszkaniowych.

10. Rekruter radzi: Kogo szukają pracodawcy?
Nie dyplomy, nie doświadczenie czy zrobione kursy dają pracę. Jan Iskrzycki, recruitment manager w NES Global Talent opowiada, jakie kompetencje są najbardziej poszukiwane przez rekruterów.

Informacje praktyczne

Spotkanie dla szerokiej publiczności
Daty: 12 października 2018
Cena: Udział bezpłatny

EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12-14
Warszawa
Polska

Kontakt

Marta Wierzbowska-Kujda
Telefon: +48 570 178 707
Więcej informacji
▲  Do góry strony