Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Kierownik Laboratorium

Pracodawca: ALAB laboratoria Sp z o.o. Numer referencyjny: 65291 Data publikacji: 29 marca 2021 Lokalizacja: Lublin - Lubelskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Przemysł i inżynieria: Mikrobiologia, biotechnologia
Zarządzanie przedsiębiorstwem: Zasoby ludzkie
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring

Opis stanowiska

Celem pracy na tym stanowisku jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania laboratorium pozwalające na wykonywanie analiz diagnostycznych zgodnie z obowiązującymi procedurami i normami oraz gwarantując wysoki poziom jakości.

Do obowiązków Kierownika laboratorium należeć będzie odpowiednia organizacja pracy podległego zespołu, tworząc grafiki pracy tak, aby dostosować liczbę pracowników do liczby wykonywanych badań laboratoryjnych.  Zarządzając podległym zespołem dbać będziesz o jak najwyższą motywację personelu oraz dobrą atmosferę pracy. Praca na stanowisku Kierownika Laboratorium obejmuje także wsparcie całego personelu poprzez zapewnienie odpowiednich uprawnień i środków do realizacji obowiązków, zapewnienie właściwych procesów komunikacyjnych w laboratorium oraz doradztwo merytoryczne w zakresie diagnostyki laboratoryjnej. Ponadto do zadań kierownika należy szkolenie nowych pracowników oraz prowadzenie szkoleń uzupełniających z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. Dodatkowo do obowiązków Kierownika należeć będzie opracowanie programu rozwoju zawodowego personelu laboratorium oraz zapewnienie możliwości udziału pracowników w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych i innych działaniach związanych z diagnostyką laboratoryjną.

Do zadań Kierownika Laboratorium należeć będzie nadzór nad identyfikacją zleceń i próbek oraz ich rejestracją, dystrybucją, klasyfikacją i opracowaniem materiału do badań laboratoryjnych. Ponadto, nadzór nad właściwym przygotowaniem materiału, wykonaniem badań i autoryzacją sprawozdań z badań laboratoryjnych.

Osoba na tym stanowisku będzie także prowadzić sprawy administracyjne polegające na prowadzeniu dokumentacji laboratoryjnej w tym procedur badawczych, instrukcji, kontroli wewnątrz- i zewnątrzlaboratoryjnej. Kierownik Laboratorium zajmuje się również rozpatrywaniem skarg/reklamacji, zapytań czy sugestii klientów i pacjentów, dbaniem o wykonywanie czynności przez pracowników zgodnie z etyką zawodową, projektowaniem i wdrażaniem planu działań awaryjnych w celu zapewnienia ciągłości pracy laboratorium.

Wśród codziennych obowiązków Kierownika laboratorium warto wymienić również współpracę z zewnętrznymi organami kontrolnymi, stosownymi organami administracyjnymi oraz obsługiwaną grupą pacjentów.

Wymagania

Aby efektywnie realizować zadania potrzebujesz:

  • prawa wykonywania zawodu Diagnosty Laboratoryjnego,
  • ukończonej specjalizacji w dziedzinie właściwej dla Diagnostów Laboratoryjnych,
  • doświadczenia w pracy w laboratorium diagnostycznym,
  • umiejętności zarządzania zespołem,
  • zdolności komunikacyjnych - konieczne przy obsłudze pacjenta oraz klienta,
  • umiejętności obsługi komputera – MS Word, MS Excel
  • doskonałej organizacji pracy własnej oraz podległego zespołu,
  • zaangażowania w wykonywane obowiązki,
  • optymizmu i pozytywnego usposobienia

Oferujemy

W zamian za zaangażowanie i pracę oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • pracę na najnowocześniejszym sprzęcie diagnostycznym dostępnym na rynku,
  • duży stopień samodzielności i odpowiedzialności,
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
  • możliwość skorzystania z karty sportowej i przystąpienia do ubezpieczenia grupowego,
  • pakiet zniżek na nasze usługi dla naszych Pracowników oraz ich rodzin.

ALAB laboratoria Sp z o.o.

ALAB laboratoria Sp. z o.o. to ogólnopolska sieć laboratoriów diagnostycznych. Istniejemy na rynku od 19 lat i wykonujemy 45 mln badań rocznie. Mamy ok. 400 Punktów Pobrań materiału diagnostycznego i 81 laboratoriów we wszystkich województwach w Polsce, a w naszej ofercie jest 3000 różnych badań. W swojej pracy często korzystamy z doświadczeń niemieckiej grupy LIMBACH, naszego biznesowego partnera. Współpracujemy również z uniwersytetami i naukowcami z Europy i z całego świata, by zapewnić pacjentom i klientom najwyższą jakość usług. Stawiamy na nowoczesność i technologię, dbając o to, by aparatura, na której pracują nasi diagności dorównywała ogólnoświatowym standardom i najnowszym trendom w medycynie laboratoryjnej.