Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Aplikacja STAŻ w Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza

Pracodawca: Gmina Dąbrowa Górnicza Numer referencyjny: 124806 Data publikacji: 03 kwietnia 2023 Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza - Śląskie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: - Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Administracja

Opis stanowiska

Jeśli jesteś osobą zainteresowaną stażem w urzędzie zapraszamy do złożenia aplikacji.

Staż lub praktyka to doskonały sposób na sprawdzenie w jakim kierunku zawodowym chcesz się rozwijać. To codzienny kontakt różnymi sytuacjami pozwoli na rzeczywiste poznanie specyfiki danej branży.

Stażysta może liczyć na to, że:

  • Otrzyma możliwość zapoznania się ze środowiskiem pracy w urzędzie,
  • Zapozna się z merytoryką wydziału do którego zostanie przypisany,
  • Pozna specyfikę pracy w samorządach,
  • Zobaczy jak to się dzieje, że w Dąbrowie się dzieje,
  • Dzięki tym paru miesiącom, które poświęcisz na pracę w UM, nabędziesz wielu nowych kompetencji zawodowych.

Dzięki współpracy z dąbrowskim samorządem każdy ma wpływ na to co się dzieje w Dąbrowie

Staż ma na celu przygotowanie do bycia pracownikiem, a nam zależy na osobach, które m.in.:

  • chłonne wiedzy i skutecznie dążą do osiągnięcia celów,
  • Potrafią stosować narzędzia informatyczne,
  • Myślą nad sposobami usprawnienia pracy,
  • Potrafią korzystać z xls i mają zdolności analityczne,
  • Wykazują inicjatywę i zaangażowanie w działaniu,
  • empatyczne, komunikatywne, otwarte na nowości, elastyczne i samodzielne,
  • Odpowiedzialne, rzetelne, sumienne i obiektywne,
  • I przede wszystkim chcą uczestniczyć w rozwoju miasta, utożsamiają się z jego wizerunkiem.

Reszty nauczysz się od nas :).

Staż zwykle trwa 6 miesięcy.

Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem nowych umiejętności napisz nam coś więcej o sobie:

  • W którym wydziale chcesz się rozwijać,
  • Co Cię interesuje lub w jakim zakresie chcesz wykorzystać swoje cechy osobowe,
  • Czy interesuje Cię obsługa klienta bądź chcesz nabyć umiejętności stosowania ustaw w praktyce,
  • Chcesz rozwijać dąbrowską zieleń czy pomagać w planowaniu rozwoju infrastruktury.

Możliwości w gminie jest niezliczona ilość dzięki czemu masz szansę, rozwijać się w nowej roli.

poczytaj o naszych wydziałach na BIP, może to Cię zainspiruje

Skontaktujemy się w miarę posiadania wolnych miejsc z wybranymi osobami.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o programie stażu, zasadach i tym co oferujemy w ramach współpracy z dąbrowskim Urzędem Pracy kliknij TUTAJ

Wymagania

Przede wszystkim aby staż mógł się odbyć wymagana jest rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej.

oraz oświadczenia poprzez przeklikanie w formularzu elektronicznym:

  • O braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowej,
  • O posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • O posiadaniu nieposzlakowanej opinii,
  • RODO – klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby tej rekrutacji.

Oferujemy

Osobom pracującym na terenie UM DG oferujemy:

  • Stabilność zatrudnienia,
  • Regularne godziny pracy, dzięki czemu zachowasz równowagę między życiem zawodowym a prywatnym (Work Life Balance),
  • Elastyczny czas pracy,
  • Przyjazne warunki umożliwiające pogodzenie sfery zawodowej z życiem prywatnym,
  • Możliwość rozwoju zawodowego w pionie i poziomie struktury Urzędu Miejskiego - dla stanowisk etatowych,
  • Podnoszenie kompetencji: udział w kursach, szkoleniach branżowych i miękkich - dla stanowisk etatowych,
  • Podnoszenie kwalifikacji zawodowych - dofinansowanie do studiów wyższych, podyplomowych - dla stanowisk etatowych,
  • Praca w zróżnicowanym zespole, pod okiem osób z dużym doświadczeniem zawodowym,
  • Wdrożenie w merytoryczny zakres prac oraz w specyfikę funkcjonowania w strukturach Urzędu - proces Onboardingu w urzędzie jest mocno rozwinięty,
  • Możliwość uczestnictwa w ciekawych projektach rozwijających Dąbrowę Górniczą i markę miasta,
  • Lunch bar na terenie Urzędu,
  • Bezpłatny, zadaszony i strzeżony parking dla samochodów, rowerów, skuterów, hulajnóg.

Gmina Dąbrowa Górnicza

Centrum Usług Wspólnych w Dąbrowie Górniczej