Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Specjalista w Nadzorze Wodnym Lębork

Pracodawca: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku PGW Wody Polskie Numer referencyjny: GD.ROK.110.12.2020 Data publikacji: 25 czerwca 2020 Lokalizacja: Lębork - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (Umowa na czas nieokreślony) Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami, Melioracje i urządzenia wodne
Zarządzanie środowiskiem: Administracja

Opis stanowiska

Zadania:
  • prowadzenie różnorodnych spraw związanych z kompetencją Nadzoru Wodnego w Lęborku.
  • monitorowanie sytuacji na ciekach oraz informowanie Zarządu Zlewni w Gdańsku o zagrożeniach w sytuacji wystąpienia ekstremalnych zjawisk hydrologicznych, prowadzenie współpracy z Centrum Operacyjnym Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
  • prowadzenie postępowań administracyjnych w zakresie zgłoszeń wodnoprawnych.
  • wydawanie zaświadczeń o braku sprzeciwu w zakresie zgłoszeń wodnoprawnych.
  • informowanie wnioskodawcy zgłaszającego wniosek o zgłoszenie wodnoprawne o konieczności uzyskania pozwolenia wodnoprawnego lub oceny wodnoprawnej.
  • wydawanie decyzji o sprzeciwie zgłoszenia wodnoprawnego.
  • prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawach dotyczących zwolnienia od zakazu grodzenia nieruchomości przyległych do publicznych śródlądowych wód powierzchownych oraz do brzegu wód morskich i morza terytorialnego.
  • opiniowanie przekroczenia cieków, przepustów, lokalizacji budynków, wylotów z kanalizacji, stawów, ujęć wody, zbiorników wodnych i innych obiektów.
  • dokonywanie okresowych przeglądów wód i urządzeń wodnych.
  • nadzór nad utrzymaniem wód oraz utrzymaniem i eksploatacją urządzeń wodnych.
  • dokonywanie odczytów wskazań urządzeń pomiarowych w zakresie pobranych wód podziemnych lub wód powierzchniowych.
  • utrzymywanie i eksploatacja urządzeń wodnych oraz cieków.
  • współdziałanie z gminnymi i powiatowymi zespołami reagowania kryzysowego.
  • zapewnienie należytego stanu technicznego i stanu bezpieczeństwa budowli hydrotechnicznych.
  • określenie potrzeb oraz niezbędnych działań dla poprawy stanu wód i urządzeń wodnych, w tym sporządzenie przedmiaru robót oraz kalkulacji cenowej planowanych do wykonania zadań utrzymaniowych.
  • współdziałanie w przygotowaniu planu w zakresie utrzymania wód i urządzeń wodnych oraz planu usuwania szkód.
  • współdziałanie w zakresie nadzoru nad wykonywaniem obowiązków użytkowników obwodów rybackich, w tym udział w zarybieniach i sporządzenie notatek z zarybień.
  • koordynacja prac dotyczących eksploatacji stacji pomp.
  • współpraca w szacowaniu szkód powodziowych.
  • współpraca w akcji powodziowej.
  • dokonywanie odczytu wskazań przyrządów pomiarowych.
  • prowadzenie bieżącego nadzoru nad realizacją prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne w ramach remontów.
  • prowadzenie bieżącego nadzoru nad firmami zewnętrznymi obsługującymi urządzenia wodne.
  • współpraca w zakresie przygotowywania oraz prowadzenia przetargów dot. prac utrzymaniowych.
  • sporządzanie wymaganej sprawozdawczości oraz koniecznych analiz, informacji, planów, wykazów itp.
  • współpraca z jednostkami organizacyjnymi PGW Wody Polskie, organami administracji oraz innymi instytucjami i osobami fizycznymi w związku z powierzonymi obowiązkami.
  • wykonywanie innych poleceń przełożonych na podstawie delegacji zawartej w Regulaminie Organizacyjnym Wód Polskich.
  • archiwizacja prowadzonych spraw.
  • prowadzenie ewidencji kart paliwowych samochodu służbowego.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne (preferowane w zakresie budownictwa wodnego, melioracji, inżynierii środowiska lub pokrewne związane z gospodarką wodną)
  • lub wykształcenie średnie techniczne; w kierunku budownictwo – specjalność budownictwo wodne, melioracje lub pokrewne związane z gospodarką wodną lub środowiskiem i co najmniej 2 – letni staż pracy w obszarze wykształcenia lub administracji publicznej
  • prawo jazdy kat. B
  • mile widziana będzie znajomość przepisów wynikających z Ustawy Prawo wodne, Ustawy Prawo budowlane, Ustawy o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych, ogólna znajomość ustawy - Prawo zamówień publicznych;
  • znajomości obsługi pakietów programów biurowych, w szczególności edytorów tekstu i arkuszy kalkulacyjnych,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • dokładność, odpowiedzialność w realizacji zadań.

Oferujemy

  • pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie,
  • zatrudnienie na umowę o pracę na pełny etat,
  • comiesięczny dodatek za przepracowane lata pracy,
  • niezbędne narzędzia pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia nowych doświadczeń,
  • prywatną opiekę medyczną opłacaną przez pracodawcę,
  • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego,
  • dofinansowanie do kart sportowych Benefit,
  • możliwość korzystania z bazy noclegowej na terenie całego kraju.

Inne informacje

Wymagane dokumenty:
  1. CV,
  2. List motywacyjny (mile widziany)

Informacje dotyczące ochrony danych osobowych:

1. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa.
2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod adresem:
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa, e-mail:   iod@wody.gov.pl
3. Dane osobowe kandydatów będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego na podstawie wyrażonej zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność                                z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
4. Odbiorcą Państwa danych może być podmiot działający na zlecenie administratora danych, tj. podmiot świadczący usługi IT w zakresie serwisowania i usuwania awarii.
5. Dane zgromadzone w procesie rekrutacji będą przechowywane do czasu zakończenia tego procesu a w przypadku wyrażonej przez Państwa zgody na wykorzystanie danych osobowych dla celów przyszłych rekrutacji, Państwa dane będą wykorzystywane przez okres 6 miesięcy.
6. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania lub usunięcia. Wniesienie żądania usunięcia danych jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w procesie rekrutacji prowadzonym przez PGW WP. Ponadto przysługuje jej prawo do żądania ograniczenia przetwarzania w przypadkach określonych w art. 18 RODO.
7. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych na niezgodne z prawem przetwarzanie jej danych osobowych. Jeśli w przyszłości powołany zostanie inny organ nadzorczy, ten organ będzie właściwy do rozpatrzenia skargi, z tym że prawo wniesienia skargi dotyczy wyłącznie zgodności z prawem przetwarzania danych osobowych, nie dotyczy zaś przebiegu procesu rekrutacji.
8. Podanie danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych nie jest obowiązkowe, jednak jest warunkiem umożliwiającym ubieganie się o przyjęcie kandydata do pracy w PGW WP.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku PGW Wody Polskie

gospodarowanie wodami na terenie regionu wodnego Dolnej Wisły