Więcej  ›
24.04.2024 24 kwietnia 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska i gospodarki odpadami

Pracodawca: Stołeczne Centrum Recyclingu Sp.z.o.o. Numer referencyjny: OCHRONA ŚRODOWISKA Data publikacji: 22 lutego 2024 Lokalizacja: Konotopa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Gospodarka odpadami: Ewidencja, raporty, Recykling i odzysk surowców, Zarządzanie, odbiór, zbiórka selektywna

Opis stanowiska

  • prowadzenie i nadzorowanie ewidencji odpadów w systemie wewnętrznym firmy i rejestrze BDO,
  • sporządzanie dokumentacji z zakresu ochrony środowiska (m.in. wnioski, sprawozdania, raporty) zgodnie z wymogami prawnymi,
  • wyliczanie opłat za korzystanie ze środowiska (emisja);
  • nadzór nad prawidłowym magazynowaniem odpadów i ich etykietowanie,
  • współpraca z właściwymi urzędami i instytucjami oraz klientami firmy,
  • udział w kontrolach (m.in. WIOŚ, UM) oraz audytach wewnętrznych i zewnętrznych z zakresu ochrony środowiska,
  • wsparcie w prowadzeniu dokumentacji związanej z systemem certyfikacji KZR INiG;
  • uczestniczenie w przygotowywaniu dokumentacji do decyzji i pozwoleń środowiskowych w szczególności w obszarze gospodarki odpadami (zbieranie i przetwarzanie),
  • śledzenie zmian przepisów prawa ochrony środowiska,
  • wsparcie pozostałych działów firmy w zakresie przestrzegania przepisów i zasad ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

Wymagania

ISTOTNE:
  • wykształcenie wyższe z zakresu ochrony środowiska lub pokrewne
  • doświadczenie zawodowe min. 1 rok na podobnym stanowisku (w branży gospodarki odpadami, doradztwa środowiskowego)
  • znajomość aktualnych przepisów w zakresie ochrony środowiska, w tym m. in. Ustawa o odpadach, Prawo ochrony środowiska, Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi i rozporządzeń wykonawczych,
  • znajomość rejestru BDO,
  • dobra znajomość pakietu MS Office i Excel,
  • bardzo dobrej organizacji pracy własnej, ale i umiejętności pracy w zespole,
  • dokładność i sumienność,
  • samodzielność i zdolność organizacji własnej pracy,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • umiejętność komunikacji i współpracy w zespole.

DODATKOWE:
  • Mile widziane doświadczenie w tworzeniu wniosków o uzyskanie pozwoleń na zbieranie i przetwarzanie odpadów oraz operatów ppoż.,
  • znajomość systemu KZR INiG, ISO 14001, 18001, 9001.
  • Prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

  1. Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę z długoterminową perspektywą.
  2. Atrakcyjne wynagrodzenie, uzależnione od posiadanego doświadczenia zawodowego.
  3. Możliwość rozwoju, awansu i szkoleń - inwestujemy w naszych Pracowników i wspieramy ich w rozwoju zawodowym.
  4. Przyjazną atmosferę i pracę w zgranym Zespole, gdzie liczymy się z Twoim zdaniem.
  5. Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny na preferencyjnych warunkach.
  6. Kartę Multisport na preferencyjnych warunkach.

Inne informacje

Nasza firma siedzibę ma w Konotopie, okolice Piastowa, Bronisz, Ożarowa Mazowieckiego, ale to również zaledwie kilka kilometrów od Warszawy Ursus.

Dołącz do NAS!!!

Wyślij swoją aplikację na adres praca@scr-recykling.pl

Stołeczne Centrum Recyclingu Sp.z.o.o.

Stołeczne Centrum Recyclingu Sp. z o.o. jest grupą kapitałową zarządzaną przez francusko-polski Zespół. W ciągu 16 lat działalności na polskim rynku wyspecjalizowaliśmy się w obsłudze drukarni i przedsiębiorstw z branży papierniczej.