Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Najszerszy wybór podestów i podnośników koszowych firmy ROTHLEHNER
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

10 mln zł m.in. na rozbudowę i modernizację składowisk odpadów

a+a-    Powrót       24 maja 2019       Odpady   

Rozbudowa i modernizacja składowisk odpadów, likwidacja dzikich wysypisk, budowa instalacji do odzysku energii - na te i wiele innych zadań będzie można otrzymać dofinansowanie w ramach RPO Lubuskie 2020. 24 czerwca ruszy nabór wniosków do konkursu na ten cel.

Pula środków w tym konkursie wynosi 10 mln zł - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Wsparcie będą mogły otrzymać inwestycje w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi w oparciu o aktualizację Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami wraz z Planem Inwestycyjnym w zakresie odpadów komunalnych.

Likwidacja dzikich wysypisk

Dofinansowanie będzie można uzyskać m.in. na: wsparcie systemów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, budowę instalacji do odzysku i recyklingu odpadów, rozbudowę, modernizację istniejących składowisk czy likwidację dzikich wysypisk.

W konkursie będą mogły wziąć udział samorządy, ich związki, stowarzyszenia i porozumienia, jednostki samorządowe, spółki komunalne i przedsiębiorcy realizujący zadania ujęte w Wojewódzkim Programie Gospodarki Odpadami.

Konkurs ma na celu pobudzenie rozwoju infrastruktury niezbędnej do gospodarowania odpadami oraz zmniejszenie masy odpadów komunalnych podlegających składowaniu na rzecz innych form ich zagospodarowani, tak by osiągnąć odpowiedni poziom recyklingu co najmniej czterech frakcji odpadów komunalnych - papieru, szkła, metali i tworzyw sztucznych. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Projekt noweli ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach do dalszych prac w komisjach (14 czerwca 2019)Warszawa: Strażnik będzie pilnował porządku na terenie rezerwatu przyrody (14 czerwca 2019)Platforma e-commerce działająca w obiegu zamkniętym (14 czerwca 2019)Kanada wprowadzi zakaz jednorazowych wyrobów plastikowych od 2021 roku (11 czerwca 2019)Katowice będą ubiegać się o tytuł Zielonej Stolicy Europy (11 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony