Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska

Portugalia: 10 proc. wpływów z łowiectwa trafi na konto lasów

a+a-    Powrót       12 maja 2017       Zrównoważony rozwój   

Rząd Portugalii będzie przeznaczał 10 proc. wpływów czerpanych z łowiectwa na ochronę i rozwój lasów. Część środków trafi m.in. na badania i odnowę populacji zwierząt łownych. Jak poinformował w czwartek minister rolnictwa Portugalii Luis Capoulas Santos, o nowym źródle finansowania dla lasów poinformowane zostały już zarówno środowiska myśliwych oraz leśniczych, jak i rolników.

- Łowiectwo jest ważnym tematem w agendzie naszego rządu, szczególnie poprzez swój wpływ na równowagę środowiska naturalnego, a pośrednio także korzyści, jakie daje ono rolnictwu i innym gałęziom gospodarki - powiedział Santos. Przedstawiciel socjalistycznego rządu Antonia Costy przypomniał, że o regulacji gwarantującej 10 proc. wpływów państwa z łowiectwa na rzecz lasów poinformował osobiście portugalskie środowisko łowieckie podczas zorganizowanego na początku maja br. Krajowego Spotkania Myśliwych w Santarem.

Zdaniem lizbońskiej ekonomistki Any Silva decyzja rządu w sprawie nowego źródła finansowania dla lasów jest także korzystna dla odbudowy drzewostanów i populacji zwierząt łownych, które ucierpiały w częstych na terenie Portugalii pożarach. Z szacunków Portugalskiej Federacji Łowieckiej (Fencaca) wynika, że w Portugalii licencję na udział w polowaniach posiada ponad 100 tys. osób.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Prezydent podpisał zmianę ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku (15 sierpnia 2019)Czesi przeciwko powiększeniu kopalni Turów (05 lipca 2019)Protesty społeczne nie mogą być podstawą odmowy wydania decyzji środowiskowej (22 marca 2019)Nad czym będzie obradować Krajowa Komisja ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko? (07 marca 2019)Skąd czerpać informację o zanieczyszczeniu gruntu? (04 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony