Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Prawo ochrony środowiska - prestiżowe studia podyplomowe Uczelnia Łazarskiego
EKO Pożyczka „Nasza Woda” na zapobieganie i niwelowanie skutków suszy BOŚ Bank S.A.

Portugalia: 10 proc. wpływów z łowiectwa trafi na konto lasów

a+a-    Powrót       12 maja 2017       Zrównoważony rozwój   

Rząd Portugalii będzie przeznaczał 10 proc. wpływów czerpanych z łowiectwa na ochronę i rozwój lasów. Część środków trafi m.in. na badania i odnowę populacji zwierząt łownych. Jak poinformował w czwartek minister rolnictwa Portugalii Luis Capoulas Santos, o nowym źródle finansowania dla lasów poinformowane zostały już zarówno środowiska myśliwych oraz leśniczych, jak i rolników.

- Łowiectwo jest ważnym tematem w agendzie naszego rządu, szczególnie poprzez swój wpływ na równowagę środowiska naturalnego, a pośrednio także korzyści, jakie daje ono rolnictwu i innym gałęziom gospodarki - powiedział Santos. Przedstawiciel socjalistycznego rządu Antonia Costy przypomniał, że o regulacji gwarantującej 10 proc. wpływów państwa z łowiectwa na rzecz lasów poinformował osobiście portugalskie środowisko łowieckie podczas zorganizowanego na początku maja br. Krajowego Spotkania Myśliwych w Santarem.

Zdaniem lizbońskiej ekonomistki Any Silva decyzja rządu w sprawie nowego źródła finansowania dla lasów jest także korzystna dla odbudowy drzewostanów i populacji zwierząt łownych, które ucierpiały w częstych na terenie Portugalii pożarach. Z szacunków Portugalskiej Federacji Łowieckiej (Fencaca) wynika, że w Portugalii licencję na udział w polowaniach posiada ponad 100 tys. osób.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Grunt to remediacja. Kilka słów o jakości gruntów w Polsce (16 czerwca 2020)Niepewna przyszłość spalarni odpadów w Białymstoku. Sprawę rozstrzygnie sąd (04 czerwca 2020)Konsultacje społeczne prognoz oddziaływania na środowisko dla projektu planu przeciwdziałania skutkom suszy (25 maja 2020)Władze kraju libereckiego odwołały się od decyzji w sprawie rozbudowy kopalni "Turów" (19 lutego 2020)WIOŚ wykrył nieprawidłowości w firmach odbierających odpady z warszawskiej "Czajki" (13 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony