Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód firmy Arcadis
Szkolenia w zakresie obowiązków środowiskowych oraz usługi konsultingowe firmy Ekodialog

Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych nagrodziło spółki komunalne

a+a-    Powrót       07 czerwca 2019       Woda   

W dniu 4 czerwca odbyły się obchody Jubileuszu 100-lecia powstania Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych (PZITS). Z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, Zarząd Główny przyznał odznaczenia honorowe, dyplomy i listy gratulacyjne, które wręczała Krystyna Korniak-Figa - Prezes Zarządu Głównego PZITS.

Złote odznaki honorowe PZITS i medale otrzymały firmy wspierające działalność szkoleniową i konferencyjną Zrzeszenia, między innymi Wodociągi Miasta Krakowa za długoletnią i owocną współpracę. Doceniono również Sądeckie Wodociągi, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A w Krakowie, Zakład Gazowniczy w Krakowie, Małopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa, Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego, Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej.

Zrzeszenie jest organizacja naukowo-techniczna, skupiającą wszystkich zainteresowanych działalnością zawodową i społeczną w dziedzinach gazownictwa, wodociągów i kanalizacji, technologii wody i ścieków, ogrzewnictwa, ciepłownictwa, wentylacji i klimatyzacji, oczyszczania miast i osiedli oraz gospodarki odpadami, balneotechniki, techniki sanitarnej wsi, ochrony wód, powietrza atmosferycznego i powierzchni ziemi, urbanistyki podziemnej i dziedzin pokrewnych.

Osiągnięcia Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych i jego wkład w rozwój techniki sanitarnej w okresie 100 lat są efektem pracy wielu ludzi, aktywnych działaczy, którzy powołali do życia i działali na rzecz organizacji przez kolejne lata. Ich praca była kontynuowana przez następne pokolenia.

Źródło: MPWiK Kraków

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Od 10 czerwca rekrutacja na nowy kierunek - inżynieria czystego powietrza (29 maja 2019)Dębica: Blisko 20 mln zł dotacji na modernizację oczyszczalni ścieków (01 kwietnia 2019)Trwa nabór wniosków w programie "Silesia pod błękitnym niebem" (04 grudnia 2018)Silesia pod błękitnym niebem (18 października 2018)Rybnik: Połączenie rowerowe przez 400-metrowy tunel (14 września 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Finansowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych