Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

200 mln zł na elektryczny transport publiczny

a+a-    Powrót       07 sierpnia 2017       Transport   

Zakup nowych autobusów elektrycznych, szkolenia kierowców, modernizacja lub budowa stacji ładowania pojazdów publicznego transportu zbiorowego – to przedsięwzięcia, które dofinansuje NFOŚiGW w celu obniżenia zużycia energii i paliw w transporcie publicznym. Na jednostki samorządu terytorialnego czeka 200 mln zł.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od 4 do 22 września br. będzie przyjmował wnioski w ramach programu priorytetowego System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme). Część 2) GEPARD – Bezemisyjny transport publiczny. Na dotacje przewidziano 41 mln zł, a na pożyczki do 159 mln zł.

Szansę na wsparcie finansowe mają przedsięwzięcia zmierzające do obniżenia zużycia energii i paliw w publicznym transporcie zbiorowym – dotyczące taboru (zakup nowych autobusów elektrycznych, szkolenie kierowców pojazdów publicznego transportu zbiorowego z obsługi bezemisyjnego taboru) lub infrastruktury i zarządzania (modernizacja bądź budowa stacji ładowania pojazdów publicznego transportu zbiorowego w zakresie dostosowania do autobusów elektrycznych pod warunkiem, że stacja ładowania wykorzystywana będzie wyłącznie do obsługi publicznego transportu zbiorowego).

O dofinansowanie mogą ubiegać się: jednostki samorządu terytorialnego (JST); spółki komunalne, które działają w celu wykonania zadań JST związanych z publicznym transportem zbiorowym oraz inne podmioty świadczące usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego na podstawie umowy zawartej z JST.

Szczegóły nabaru na stronie NFOŚiGW(1).

Źródło: NFOŚiGW

Przypisy

1/ GEPARD - Bezemisyjny transport publiczny
http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/system-zielonych-inwestycji---gis/konkursy/czesc-2-gepard---bezemisyjny-transport-publiczny/

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Od listopada rusza miejska wypożyczalnia aut elektrycznych we Wrocławiu (29 września 2017)Polski trolejbus zasilany wodorem trafi do Rygi (27 września 2017)Bezpłatna komunikacja miejska w Dzień Bez Samochodu (22 września 2017)Transport zrównoważony to transport zbiorowy? (20 września 2017)E-autobusy na pomoc polskim sieciom (19 września 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony