Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
ECOPanel: nowoczesny system do zbierania i analizowania danych nt. zużycia energii firmy Engie
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

20 mln zł na ekologiczne innowacje w firmach

a+a-    Powrót       30 sierpnia 2017       Zrównoważony rozwój   

Małe i średnie firmy z Podlasia mogą zdobyć 20 mln zł z Unii Europejskiej na różne proekologiczne inwestycje(1), by lepiej wykorzystać energię i surowce, a przez to mieć większe zyski. Urząd marszałkowski w Białymstoku rozpoczął konkurs na te dotacje. Wnioski można składać przez miesiąc, do 29 września br. To pierwszy taki konkurs ogłoszony z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Odpady, woda, powietrze, energia i certyfikaty

O dotacje mogą się ubiegać podlaskie mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Minimalna wartość projektu może wynieść 100 tys. zł, a maksymalna 5 mln zł. Można się np. starać o pieniądze w takich dziedzinach, jak recykling odpadów, oczyszczanie wody i ścieków, kontrola emisji zanieczyszczeń, na inwestycje ograniczające zużycie energii czy materiałów, odzyskiwanie surowców wtórnych, ograniczenie emisji pyłów i gazów, lepszy monitoring zanieczyszczeń, certyfikaty środowiskowe.

Jak podaje urząd marszałkowski w konkursowym ogłoszeniu, premiowane mają być: przetwórstwo przemysłowe, budownictwo, gospodarowanie wodą, ściekami i odpadami, rekultywacja. Inwestycje mają dać firmom "wzrost zyskowności sprzedaży brutto". Wszystko ma też służyć podnoszeniu konkurencyjności gospodarki w regionie. (PAP)

Przypisy

1/ Działanie 1.3 Wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach - Ekoinnowacje
https://rpo.wrotapodlasia.pl/pl/jak_skorzystac_z_programu/zobacz_ogloszenia_i_wyniki_na_1/dzialanie-13-ekoinnowacje.html

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ponad 93 mln zł na usuwanie zanieczyszczeń z Zachemu (16 lipca 2018)50 mln zł na ochronę bioróżnorodności (16 lipca 2018)Świętokrzyskie: 1,6 mln zł dofinansowania na instalacje OZE (16 lipca 2018)100 proc. dotacji na wymianę pieca (13 lipca 2018)Niebawem poznamy harmonogram działań związanych z programem Czyste powietrze (13 lipca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony