Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Wirtualny magazyn energii elektrycznej, bilansowanie OZE i klastrów oraz autokonsumpcja w innych PPE firmy IEN ENERGY
Efektywne zarządzanie gospodarką energetyczną firmy Sygnity S.A.

20 mln zł na ekologiczne innowacje w firmach

a+a-    Powrót       30 sierpnia 2017       Zrównoważony rozwój   

Małe i średnie firmy z Podlasia mogą zdobyć 20 mln zł z Unii Europejskiej na różne proekologiczne inwestycje(1), by lepiej wykorzystać energię i surowce, a przez to mieć większe zyski. Urząd marszałkowski w Białymstoku rozpoczął konkurs na te dotacje. Wnioski można składać przez miesiąc, do 29 września br. To pierwszy taki konkurs ogłoszony z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Odpady, woda, powietrze, energia i certyfikaty

O dotacje mogą się ubiegać podlaskie mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Minimalna wartość projektu może wynieść 100 tys. zł, a maksymalna 5 mln zł. Można się np. starać o pieniądze w takich dziedzinach, jak recykling odpadów, oczyszczanie wody i ścieków, kontrola emisji zanieczyszczeń, na inwestycje ograniczające zużycie energii czy materiałów, odzyskiwanie surowców wtórnych, ograniczenie emisji pyłów i gazów, lepszy monitoring zanieczyszczeń, certyfikaty środowiskowe.

Jak podaje urząd marszałkowski w konkursowym ogłoszeniu, premiowane mają być: przetwórstwo przemysłowe, budownictwo, gospodarowanie wodą, ściekami i odpadami, rekultywacja. Inwestycje mają dać firmom "wzrost zyskowności sprzedaży brutto". Wszystko ma też służyć podnoszeniu konkurencyjności gospodarki w regionie. (PAP)

Przypisy

1/ Działanie 1.3 Wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach - Ekoinnowacje
https://rpo.wrotapodlasia.pl/pl/jak_skorzystac_z_programu/zobacz_ogloszenia_i_wyniki_na_1/dzialanie-13-ekoinnowacje.html

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ponad 8 miliardów złotych do wzięcia jeszcze w 2017 roku (19 września 2017)W październiku 14 nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych (19 września 2017)Wsparcie prawne dla start-upów (14 września 2017)Usuwanie wyrobów zawierających azbest - rusza nabór wniosków (07 września 2017)Nowy program finansowania budowy domów z drewna (05 września 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
UV: najbardziej ekonomiczna i przyjazna środowisku metoda dezynfekcji wody