Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Oddziale Remontów i Usuwania Awarii MPWiK m.st. Warszawie S.A.
Świadectwa weryfikacji ETV dla innowacyjnych technologii i urządzeń dla gospodarki wodno-ściekowej firmy JWTŚ-IETU

40 mln zł na budowę infrastruktury wodno-ściekowej

a+a-    Powrót       30 listopada 2018       Woda   

Jeszcze do 11 stycznia można składać wnioski o dofinansowanie w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko Pomorskiego na budowę infrastruktury wodno-ściekowej. Kwota do podziału jest duża – prawie 40 mln złotych.

Konkurs skierowany do jednostek samorządu terytorialnego

Konkurs jest przeznaczony przede wszystkim dla jednostek samorządu terytorialnego. Wnioski mogą składać również związki i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, samorządowe jednostki organizacyjne, przedsiębiorstwa realizujące zadania publiczne w zakresie gospodarki wodno-ściekowej oraz partnerzy prywatni we współpracy z podmiotem publicznym w przypadku projektów realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Środki będzie można uzyskać na kompleksowe działania z zakresu tworzenia spójnej dla danej aglomeracji infrastruktury wodno-ściekowej, między innymi poprzez budowę, przebudowę i modernizację sieci kanalizacyjnych, oczyszczalni ścieków, przydomowych oczyszczalni ścieków, systemów zaopatrzenia w wodę, ujęć i stacji uzdatniania wody, inteligentnych systemów zarządzania sieciami wodociągowym, a także instalacji do prowadzenia procesów odzysku lub unieszkodliwiania osadów ściekowych oraz zakup urządzeń i aparatury kontrolno-pomiarowej (m.in. laboratoriów i instalacji kontrolno-pomiarowych).

Wyniki konkursu poznamy w czerwcu przyszłego roku. Więcej informacji na stronie mojregion.eu.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ponad 151 mln zł na 26 projektów wod-kan w całej Polsce (15 lutego 2019)Nakłady inwestycyjne w 2017 r. w dziale poboru, uzdatniania i dostarczania wody wyniosły 1 627 mln zł (13 lutego 2019)MF zapewnia: kranówka nadal z 8-procentowym VATem (12 lutego 2019)Hydroprezentacje XXII – współpraca i bezpieczeństwo (11 lutego 2019)Większe dofinansowanie UE do inwestycji Wodociągów Białostockich (11 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony