Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! SUEZ
Oczyszczalnie przydomowe EkoDuel oraz EkoDuel Plus Ekodren

Atrakcyjne kredyty na poprawę efektywności energetycznej budynków wielorodzinnych w 2020 roku

a+a-    Powrót       23 stycznia 2020       Budownictwo       Artykuł promocyjny   

Bank BNP Paribas od lutego br. zmienia na korzyść politykę kredytową, adresowaną do Wspólnot Mieszkaniowych. Zmiana oznacza zwiększenie kwoty udzielanego finansowania do 2,6 mln PLN dla kredytów objętych gwarancjami Europejskiego Banku Inwestycyjnego, dzięki umowie o współpracy z EBI, podpisanej 12 grudnia 2019 roku. Wydłuży się również okres kredytowania do 240 miesięcy, dla kredytów z gwarancjami EBI, a wymagany wkład własny Wspólnoty Mieszkaniowej zmniejszy się do 5 proc. dla kredytów powyżej 1 mln do 2 mln PLN, natomiast dla wyższych kwot wkład własny wynosi 10 proc.

Wspólnoty Mieszkaniowe, które rozważają inwestycje w termomodernizację budynków mieszkalnych i OZE, mają także możliwość uzyskania 90 proc. dofinansowania na niezbędną dokumentację techniczną, wymaganą w ramach tego przedsięwzięcia. W kredycie skorzystano ze wsparcia Unii Europejskiej w ramach programu LIFE.

Ponadto, na korzyść zmienią się zasady funkcjonowania Funduszu Termomodernizacji i Remontów, zarządzanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Obecnie trwa procedura legislacyjna, ale już znany jest projekt ustawy, który wprowadza wiele korzystnych zmian.

Kredytu z premią termomodernizacyjną nie można zaciągnąć na finansowanie prac, które uzyskały wsparcie z innych programów publicznych. Premia dla Wspólnot Mieszkaniowych za przedsięwzięcie termomodernizacyjne wyniesie 16 proc. kosztów poniesionych na realizację przedsięwzięcia i 21 proc. w przypadku, gdy wraz z termomodernizacją zostanie zainstalowana mikroinstalacja OZE. W 90 proc. dofinansowany audyt energetyczny, dostępny w ramach programu ELENA w oparciu o Program Ramowy Unii Europejskiej Horyzont 2020, a także lepsze warunki kredytowania i niebawem wyższa premia to tylko część atrakcyjnej oferty Banku BNP Paribas, jaka czeka na zainteresowanych inwestycją w zakresie efektywności energetycznej budynków wielorodzinnych.

Źródło: Bank BNP Paribas

Bank BNP Paribas ponosi wyłączną odpowiedzialność za powyższe informacje, które nie muszą być tożsame ze stanowiskiem Unii Europejskiej. Europejski Bank Inwestycyjny i Komisja Europejska nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania prezentowanych powyżej treści.

Eco-MiastoTekst powstał w ramach projektu Eco-Miasto, którego celem jest rozpowszechnienie i wdrażanie w polskich gminach dobrych praktyk w zrównoważonym rozwoju. Projekt organizowany jest przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Teraz Środowisko.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dostępne dofinansowania na poprawę efektywności energetycznej dla beneficjentów w siedmiu województwach (09 kwietnia 2020)Ekoprojektowanie w natarciu - unijne rozporządzenie właśnie weszło w życie (06 kwietnia 2020)Nowe środki z EBI dla rolnictwa i biogospodarki (06 kwietnia 2020)Statystyki sugerują, że przemysł jądrowy największy rozkwit może mieć już za sobą (03 kwietnia 2020)Marsz hologramów w Warszawie, czyli strajk klimatyczny online (03 kwietnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony