Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor ds. ochrony przyrody RDOŚ w Lublinie
Specjalista ds. wpływu energetyki na środowisko Ministerstwo Energii

700 tys. zł zł na ochronę przyrody dla przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych

a+a-    Powrót       22 listopada 2018       Zrównoważony rozwój   

Wsparcie ochrony przyrody na terenach objętych wojewódzkim ZITem to temat zbliżającego się konkursu(1) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Środki będzie można pozyskać między innymi na tworzenie i odnawianie szlaków przyrodniczych oraz ścieżek edukacyjnych.

- To kolejny konkurs w ramach naszego RPO, w którym można uzyskać dofinansowanie na różnorodne projekty z zakresu ochrony przyrody. Tym razem środki trafią na tereny ZITu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Do składania wniosków w konkursie zapraszamy wszelkie podmioty z Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego posiadające osobowość prawną (z wyłączeniem jednostek samorządu terytorialnego i ich związków, stowarzyszeń i podmiotów zależnych), państwowe jednostki organizacyjne, przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe.

Dofinansowanie można otrzymać na różnorodne projekty z zakresu ochrony przyrody, np. ochronę siedlisk przyrodniczych lub gatunków (w szczególności na terenach parków krajobrazowych), projekty w zakresie zwalczania gatunków inwazyjnych obcych czy tworzenia parków i ogrodów botanicznych. Pozyskane środki będzie można także przeznaczyć na tworzenie, odnawianie szlaków przyrodniczych i ścieżek edukacyjnych, a także działania informacyjno-edukacyjne, podnoszące świadomość mieszkańców w zakresie działań wobec przyrody.

Wnioski już od 5 grudnia

Wnioski w konkursie będzie można składać od 5 grudnia do 18 stycznia. Maksymalna wartość dofinansowania jednego projektu powinna wynosić nie więcej niż 100 tys. zł. Pula środków w konkursie to 700 tys. zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Przypisy

1/ Więcej informacji dostępnych jest na stronie:
http://www.mojregion.eu/index.php/rpo/zobacz-ogloszenia?mmid=294

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kielce: Ruszyła kampania „Postępuj świadomie z odpadami w Kielcach” (04 grudnia 2018)Nowa kampania edukacyjna na temat jakości powietrza (27 listopada 2018)Śląskie: Kampania informacyjno-edukacyjna realizowana przez gminy (23 listopada 2018)Ze środków POIiŚ wsparto dotychczas 714 projektów (21 listopada 2018)Dziewięć parków narodowych z dofinansowaniem na badanie ekosystemów za pomocą teledetekcji (20 listopada 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony